Her Telefonda Bulunması Gereken 5 Uygulama - 1

Hepimizin bildiği gibi akıllı telefonlarımızı bu kadar akıllı yapan en önemli bileşen içindeki birbirinden farklı uygulamalar. Biz de, sırf siz değerli okuyucularımızın değerli telefonlarına bir tutam fazladan akıl katabilmek için her telefonda bulunması gereken 5 uygulama yazımızı hazırladık.
23 Şubat 2015 21:09
Her Telefonda Bulunması Gereken 5 Uygulama - 1
Uygulama mağazalarına bakacak olursak 2 milyondan daha fazla uygulamaya ev sahipliği yaptığını ve üstüne üstlük her gün birkaç tane yeni uygulamanın da diğerlerinin arasına katıldığını görebiliriz. Bu uygulamaların içinde anlamsız olanlar da var, gün boyu elimizden düşmeyen sürekli kullandıklarımız da. Peki ama pek de popüler olmayan ve gerçekten işe yarar uygulamaları nerden mi bulacaksınız? Merak etmeyin, biz sizin için çoktan bulduk bile .... İşte karşınızda her telefonda bulunması gereken 5 uygulama yazımız.
 
1. Horizon
 
Bana kalırsa sosyal medyada karşılaştığımız en sinir bozucu şeylerden biri dikey olarak kaydedilen videolar! Tamam çekmesi daha kolay ama izlemesi tam bir işkence, tam ekran yapamazsın, yapsan görüntü deforme olur kocaman kafalar,ne olduğu belli olmayan bir görüntü vs... Hele birde videoyu dikey olarak çekmeye başladığını unutup telefonu yatay konuma alınca, işte tam da orda işler saçma sapan bir hal alıyor. TEBRİKLER izlemesi neredeyse imkansız bir videonuz var artık!
 
Bu gibi durumlarda imdadımıza Horizon uygulaması yetişiyor. Horizon bir video kayıt programı ve siz telefonu dikte tutsanız, çapraz da tutsanız, takla da attırsanız, kısacası ne yaparsanız yapın görüntüyü yatay formatta çekmenin bir yolunu buluyor.
 
 
2. Sleep Cycle Power Nap
 
Yapılan araştırmalar, babalarımızın yıllardır televizyon karşısında "uyumuyordum yahu gözlerimi dinlendiriyordum." bahanesi ile yaptığı şekerlemelerin, diğer adıyla göz dinlendirme seanslarının, gece uykusuna göre çok daha dinlendirici ve yenileyici olduğunu kanıtladı. Bu özel program ise sizin uyku döngünüzü düzene sokmak için yaratıldı, nasıl mı? 
Programımızda 3 farklı mod var; Power NAP, Recovery NAP ve 1 Sleep Cycle. Bu modlar, ihtiyacımız olan uykuyu aşırıya kaçmadan sağlamak ve her birinin süresi dolduğunda bizi nazik bir alarmla uyandırmak için tasarlandı. Uyku düzeniniz yoksa ve güne yorgun başlamak istemiyorsanız, bu uygulamayı bir deneyin deriz!
 
 
3. PaperKarma
 
Günümüzde, spam yani gereksiz mailleri gelen kutumuzdan uzak tutmak çok da zor birşey değil hatta maillerimizi kategorize etmek bile mümkün. Peki bu spam mailler nerden geliyor? Benim mail adresimi nerden buldular? Bunlardan kurtulmanın bir yolu var mı? Sizde aklınızdaki bu deli sorularla cebelleşiyorsanız, bu uygulama tam size göre...
 
İlk 2 sorunun cevabını bilmiyorum ama spam e-maillerden temelli kurtulmanın yolu PaperKarma.. Sistem şöyle işliyor, size gele gereksiz e-posta nın fotoğrafını çekiyorsunuz, PaperKarma e-postayı gönderen kişiyi buluyor ve sizin adresinizi, göndericinin adres listesinden çıkarıyor. Eğer aklınızda soru işareti varsa belirtelim, uygulamayı denedik ve adres doğru olduğu sürece %100 çalışıyor...
 
 
4. Nu Skin TR90
 
Yediğinize, içtiğinize dikkat ediyorsanız ve sağlıklı ve fit bir yaşam için çalışıyıorsanız Nu Skin TR90 gerçekten de kullanışlı bir yardımcı program olabilir. Sadece ağırlık üzerinde durmayan bu uygulama aynı zamanda da gün için ne yediniz, ne içtiniz, kaç kalori aldınız hepsini kaydetmenize olanak sağlıyor. Ayrıca spor aktivitelerinizi de kaydedebildiğiniz bu uygulama sayesinde tamamlamadığınız egzersizlerinizden kaçmak çok daha zor olacak. Sağlıklı yaşam ve egzersiz programları içinden Nu Skin TR90 iyi bir seçim olacaktır.
 
 
5. Sleep Talk Recorder
 
Belki arkadaşlarınız ya da sevgiliniz size daha önce uykunuzda konuştuğunuzu, horladığınızı veya inlediğinizi söylemiş olabilir. Doğal bir refleks olarak bu durumu inkar ettiniz ya da daha kötüsü bu insanları yalancılıkla suçladınız... 
 
Neyse biz sadede gelelim, eğer aklınızda hala bir soru işareti varsa, bu uygulama tam sizin için. Sleep Talk Recorder bir ses kayıt programı fakat öyle gece boyunca kayıt yaptığını sanmayın, sese duyarlı olan program sadece bir ses algıladığında kayıt moduna geçiyor ve böylelikle ak koyun kara koyun ortaya çıkıyor. Bakalım kim haklı çıkacak?
 
 
676276
Bu haberler ilginizi çekebilir