Her Şeye Dayanıklı Akıllı Telefon

Kyocera’nın Tough DureForce adlı modelinin satışına Amerika’da başlandı. Neredeyse tanktan farksız cihazın özelliklerine ve fiyatına yakından bakın… İşte her şeye dayanıklı akıllı telefon
28 Kasım 2014 00:10
Her Şeye Dayanıklı Akıllı Telefon
Dayanıklılık sertifikasına sahip akıllı telefonlara şöyle bir baktığınızda 1 metreye kadar su altı basıncına dayanıklılık, 80 cm yükseklikten düşüşlerde zarar görmeme gibi bir takım özelliklerle karşılaşıyoruz.
 
Bununla birlikte işi oldukça abartan modellerde zaman zaman tanıtılıyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda tanıtılan bir model ateşe dahi dayanıklı yapıdaydı. Bu habere konu olan model, o kadar da iddialı değil ama yine de neredeyse her şeye dayanıklı…
 
 
ABD'de 99 dolara iki yıllık sözleşme ile edinilebilen Kyocera’nın Tough DuraForce adlı modeli 720p ekranla geliyor. 4,5 inçlik ekranının çevresindeki ve genel olarak telefonun her yerindeki kaplamalar ise dayanıklılığının temelini oluşturuyor.
 
 
IP68 ve Military Standart 810G sertifikalarına sahip model, su altında 182 cm derinlikte 30 dakika kadar kalabiliyor. Suyun yanı sıra toz, şok, titreşim, aşırı sıcak ve aşırı soğuk, basınç, nem gibi etmenlere dayanıklı.
 
Kyocera’nın bu modelinde 2 GB RAM, 1,4 GHz hızında çalışan Snapdragon 400 işlemci, 16 GB /32 GB seçeneklerinde dahili bellek gibi özelliklere sahip. Modelin 3100mah bataryası var ve önyüklü olan işletim sistemi sürümü Android 4.4.2 KitKat.
shiftdelete
247909
Bu haberler ilginizi çekebilir