Hangisinin Kamerası Daha İyi: Galaxy S6 vs. iPhone 6

iPhone 6 ile Samsung’un amiral gemisi Galaxy S6 fotoğraf testinde karşı karşıya geldi. Bakalım hangisinin kamerası daha iyi?
20 Haziran 2015 17:59
Hangisinin Kamerası Daha İyi: Galaxy S6 vs. iPhone 6
Akıllı telefon piyasasında kullanıcı tercihlerini telefonların kamera özellikleri büyük oranda etkiliyor. Bu tercih etkeni, amiral gemisi modeli olarak nitelendirilen 2000 TL ve üzerinde fiyat ödenerek satın alınan telefonlarda daha baskın oluyor. Telefonlardan kat kat daha iyi fotoğraf çeken DSLR kameralar, amiral gemisi telefon modellerinden daha ucuzken, kullanıcılar taşınabilirlik ve hepsi bir arada olmasından dolayı akıllı telefonlara yöneliyor.
 
 
Durum böyle olunca firmalar da yeni telefonlarında gelişmiş özelliklere sahip kamera özelliklerine yer veriyor. Bir dönem Megapiksel yarışı ortaya çıkmış daha sonra 8 ve üzeri Megapikselin şovdan başka birşey olmadığı (baskı yapılmayacaksa 5 Megapiksel ve üzeri de yeterli) anlaşılmış daha sonra diyafram ve manuel ayar gibi noktalarda iyileştirmeler yapılmıştı.
 
 
Manuel ayar konusunda Apple, yıllardır sürdürmüş olduğu sert tutumdan biraz taviz vererek yeni iOS sürümlerinde çok az da olsa manuel ayara izin vermeye başlamıştı. Samsung ise yeni telefonlarında kullanıcılarına kamera bölümünde tamamen manuel ayar yapma imkanı sunuyor. Bu da fotoğraf ile uğraşanlara büyük bir avantaj sağlıyor.
 
 
Galaxy S6 ile iPhone 6 Kamera Testinde Karşı Karşıya!
 
Samsung’un 16 Megapiksel kamera sahip yeni amiral gemisi Galaxy S6 ile Apple’ın geçen yıl tanıttığı 8 Megapiksel çözünürlüklü kamerası olan iPhone 6 modeli, fotoğraf testinde karşı karşıya geldi. Her iki firmanında üst düzey modellerinde gelişmiş kamera seçeneklerine yer vermesine karşılık, test sonuçlarında Galaxy S6 ile Samsung’un daha kaliteli fotoğraflar çektiği net bir şekilde görünüyor.
 
shiftdelete
634944
Bu haberler ilginizi çekebilir