Hangi Galaxy Note Modeli Daha Dayanıklı?

Artık aşina olduğumuz düşürme testlerine bir yenisi daha eklendi, ancak bu seferki testte 5 farklı nesilden Samsung Galaxy Note modelleri yarıştı. Bakalım hangi Galaxy Note modeli daha dayanıklı...
27 Ağustos 2015 20:46
Hangi Galaxy Note Modeli Daha Dayanıklı?
Galaxy Note markasının 5. yaşını doldurmasıyla birlikte geçtiğimiz günlerde Samsung, serinin son telefonu Galaxy Note 5'i piyasaya sürmüştü.
 
 
Note 5'in çıkışının ardından cihaz için birçok dayanıklılık testi yapılmıştı. Son olarak TechRax adlı YouTube kanalı şimdiye kadar çıkmış bütün Galaxy Note'lar için bir dayanıklılık testi videosu yayınladı.
 
Tüm Galaxy Note'lara düşürme testi yapıldı
 
Videoda şimdiye kadar çıkmış 5 adet Galaxy Note'a "işkence" yapılırken, test sonrasında tüm telefonların ortak noktası kırılan ekranları oldu. Note 5, ekranda en az hasarı alan telefon olmasına rağmen ilginç bir şekilde dokunmatik ekran sadece Note 5'te çalışmaz hale geldi.
 
Galaxy Note 5 haricindeki diğer telefonlarda bulunan arka plastik kaplamadan dolayı cihazların arka kısımlarının test sonrasında pek iyi durumda olmadığını söyleyebiliriz. 
 
Birçok insanın bu ayarda telefonlar satın alabilmek için günlerce hatta aylarca çalışmak zorunda kalması, bu tarz videoların hoş karşılanmamasına neden olabilir. Yine de bir telefon almadan önce, o telefonun yere düştüğünde ne hale geldiğini görmek faydalı olacaktır. 
 
Dayanıklılık testi videosu biraz uzun olduğundan sadece sonucu görmek isteyenler videoyu 9:56'dan itibaren izleyebilirler.
 
shiftdelete
200498
Bu haberler ilginizi çekebilir