Hangi Egzersizi Yaptığınızı Bilen Bileklik Atlas

Atlas akıllı bileklik, piyasada ki giyilebilir teknoloji ürünlerine bir yenilik getirdi. Karşınızda, hangi egzersizi yaptığınızı bilen bileklik Atlas...
13 Mart 2015 12:06
Hangi Egzersizi Yaptığınızı Bilen Bileklik Atlas
Modern akıllı bileklikler, kullanıcının kalp atışını, adım sayısını, toplam aktivite süresini ve daha birçok özelliği kayıt altında tutabiliyor. Bununla birlikte, bilekliklerin taşıdığı çok eksenli hareket algılayıcılarını yanıltmanın çok kolay oluşu, kayıt edilen spor istatistiklerinin güvenilirliğini olumsuz yönde etkiliyor. Örneğin, şu ana dek piyasaya sürülen giyilebilir teknolojiler arasında, bileğinizi hızlıca sallamanız ile adım atmanız arasındaki farkı algılayabilen bir ürün daha yok.
 
 
Atlas akılllı bileklik ile birlikte, işler değişecek. Egzersiz hareketlerini üç boyutlu olarak algıladığı belirtilen Atlas, kullanıcısının vücut hareketlerini öğrenip ayırt edebiliyor. Bilekliğin benchpress, squat, crunch, chin up gibi birçok hareketi algılayabilmesi ve her egzersizin kaç defa tekrarlandığını kayıt edebilmesi, özellikle vücut geliştirme tutkunlarını ziyadesiyle memnun edecek gibi görünüyor.
 
Akıllı saat olarak da kullanılabilen 32-bit ARM M4 işlemcili Atlas bilekliğin 120 mAh batarya, 128 x 64 piksel ekran, optik kalp atışı algılayıcısı, 3 eksenli ivme ölçer ve 3 eksenli jiroskop ile donatıldığı söyleniyor. Üzerindeki microUSB yuvası sayesinde şarj olan giyilebilir teknoloji ürünü, önümüzdeki aylarda 250 $ fiyat etiketi ile ve yeşil ve sarı renk seçenekleri ile ABD ve Avrupa’da piyasaya çıkacak.
shiftdelete
127303
Bu haberler ilginizi çekebilir