Günün Oyunu Rovio'dan: Retry

Angry Birds'ün geliştiricisi olarak tanıdığımız Rovio, 2D ve 8-Bit grafiklere sahip Retry adlı yeni oyununu duyurdu. Bu yazımızda 8-Bit grafikleriyle Retry'i inceledik. Günün Oyunu Rovio'dan: Retry
23 Ekim 2014 15:55
Günün Oyunu Roviodan: Retry
Flappy Bird sonrası meşhur olan 8-Bit oyun furyasına Rovio'da katıldı. Rovio'nun geliştirdiği yeni oyun Retry, 8-Bit grafikleri ile çok başarılı görünüyor.
 
 
Retry Oyunu İncelemesi
Retry oyununu ilk açtığımızda yıllar önce anime çizgi filmlerde gördüğümüze benzer şekilde efekler ile Rovio logosu beliriyor.
 
 
Daha sonra bir uçak ekranın orta kısmında dönmeye başladığında, uygulamanın yüklendiğini anlıyoruz. Yüklemenin sonunda Google oturumu açmanızı öneren bir ekran geliyor ve onu da geçerek oyuna başlıyoruz.
 
İlk Oynama Deneyimi
Oyunun başlangıcında "Tap to fly" ile ekrana tıklayarak, uçağı uçurmamız isteniyor. Ekrana ard arda tıklayarak ya da basılı tutarak çuağı uçurabiliyoruz. Daha sonra, 2D grafiklere sahip Retry'de ekrana tıklayarak uçağı uçurmaya başlıyoruz.
 
 
 
Ekrana kısa bir süre tıkladıktan sonra bıraktığımızda uçak düşüyor ve oyunu kaybedip tekrar deniyoruz.
 
Tekrar denediğimizde biraz daha deneyimli olarak oyunda daha fazla yol alıyoruz ve önümüzde büyük bir duvar beliriyor. Sonra oyunun ilk seviyesini tamamladığımızı anlıyoruz.
 
 
Seviyeler
Retry'de çiftlik ya da Facebook'ta yer alan balon patlatma oyunlarına benzer şekilde, seviye atladığımızda ikinci seviyeyi simgeleyen başka bir adaya geçiyor ve bu şekilde ilerliyoruz.
 
Sonuç
Sonuç olarak Retry, 2D yapıya ve 8-Bit grafiklere sahip, alt seviye cihazlarda rahatlıkla oynanabilen başarılı bir oyun olmuş. 
 
 
Eğer sizde Retry oyununuz denemek isterseniz, aşağıdaki bağlantılardan iOS veya Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.
 
mixem019text
 
pdree885text
shiftdelete
60833
Bu haberler ilginizi çekebilir