Google'dan Super Mario'ya Sürpriz!

Google bu sefer de Super Mario'yu kutladı! Önemli olaylar ve yıldönümleri için yaptığı ilginç detaylara bu sefer de Super Mario'nun 30. yılı için oldukça güzel ve nostaljik bir detay ekledi. Detaylar haberimizde...
14 Eylül 2015 19:43
Googledan Super Marioya Sürpriz!
Super Mario bugün 30 yaşını kutluyor.
 
Böylesine efsaneleşmiş ve herkesin bildiği bir oyun 30. yaşını kutlarsa Google da boş durmaz elbet. Bu tarz günlerde genellikle özel bir doodle dediğimiz Google'ın logosunu tasarlayan firma, bunun yerine çok farklı bir sürpriz ile karşımıza çıkıyor.
 
 
Yukarıda gif halini görebileceğiniz gibi Google'dan "Super Mario Bros" şeklinde bir arama yağtığınızda (bknz) klasik olarak sağda oyunun başlıca bilgilerini veren bölüm açılıyor. Fakat burada farklı bir detay var. O da Mario oyunundaki altın topladığımız, mantar alıp büyüdüğümüz kutu. Haliyle görür görmez basmak isteyeceksiniz ve bu kutuya her basışınızda o "doing" benzeri sesi ile beraber 200'er coin topluyorsunuz.
 
Oldukça hoş bir detay olan bu durum Google'ın easter egg dediğimiz detaylarından biri olarak dikkat çekmekte ve 30. yılı adına bugüne özel mi olacak yoksa artık sürekli kalacak mı bunu bilemiyoruz. Ancak bir süre sonra istemsiz bağımlılık yapacağı için direkt bir atari alıp Super Mario oynama ihtimalinizin olduğunu hatırlatalım.
webtekno
Etiketler : google , super mario
262311
Bu haberler ilginizi çekebilir