Google'dan Geçmişinizi Silme!

Google'da yaptığınız aramalar, girdiğiniz siteler ve ilgi alanlarınız kaydediliyor. Silmek ister misiniz?
21 Aralık 2017 12:50
Googledan Geçmişinizi Silme!
Google'da yaptığınız aramaların, girdiğiniz sitelerin ve ilgi alanlarınızın kaydedildiğini biliyor muydunuz? Google, bu verileri hafızasında depoluyor. Birkaç adımla Google geçmişi silmeniz mümkün.
 
 
Gizlilik şartları ve koşullarında yazan "Google hizmetlerini kullandığınızda, bilgileriniz açısından bize güvenirsiniz." yazısına rağmen Google, bilgilerinizi hafızasında depoluyor. Ne için kullanacağı bilinmez. Ancak insanlar güvenilir diye girdiği sitenin bilgilerini kaydetmemesini tercih edecektir. Google bu konuda büyük bir açık veriyor ve bilgileri kaydediyor. Ancak Google geçmişi silmeniz için tek tuş yetiyor.
 
Google'un kaydettiği bu bilgileri "Etkinliğim" fonksiyonu ile silmek mümkün. Birkaç adımda kendinizi Google'a unutturabilirsiniz.
 
Google geçmişi silmek
 
Bu işlem için Google Etkinliğim sayfasına gitmeniz gerekiyor. Silmek için girdiğiniz bölmenin kenarındaki kısımdan "Sil" demeniz yeterli olacaktır.
 
 
YouTube geçmişi silmek
 
Google'un diğer bir sitesi olan YouTube'dan da verileri silmeniz mümkün. Arattığınız şeyleri silmek için "Geçmiş" seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra sağ kısımda yer alan "Tüm İzleme Geçmişini Temizle" seçeneğine tıklayıp onay vermeniz yeterlidir.
 
 
 
 
 
teknolojioku
919505
Bu haberler ilginizi çekebilir