Google, YouTube'un reklamsız versiyonunu çıkarıyor

Google'ın "Google Play Music" hizmetiyle reklamsız bir YouTube'ı karıştırarak hazırlayacağı müzik aboneliğinin kullanıcılara aylık 10 dolara mal olacağı belirtildi.
21 Ağustos 2014 14:56
Google, YouTubeun reklamsız versiyonunu çıkarıyor
Android Police'in Pazartesi gecesi yayımladığı habere göre hizmetin adının YouTube Music Key olacağı ve hizmet üzerinden reklamsız müzik yayımlanacağı bildirildi.
 
YouTube konuyla ilgili henüz bir yorum yapmadı. Google hisseleri bu yıl şu ana kadar yüzde 5.6 yukarıda seyrediyor ve S&P 500'ün peşinden geliyor.
 
Şu an için YouTube mobil uygulaması, sadece ekran ve uygulama açıkken çalışıyor. Bu ödemeli hizmet kullanıcılara YouTube'daki müzikleri dinlerken daha fazla esneklik tanıyor.
 
YouTube sık sık canlı gösterilerden ve konserlerden de kayıtlar sunduğu gibi farklı müzik programlarında bulunamayabilecek remixler de barındırıyor. Android Police'e göre YouTube, Music Key için albümlerin de içinde olduğu 20 milyon şarkı ekledi.
 
Eğer piyasaya çıkarsa Google, YouTube'un sunduğu özel video ve düzenleme özelliklerini kullanırken Google Music'de hali hazırda bulunan şarkıları da sunabilecek. Google'ın bu hizmeti tam olarak ne zaman sunacağıyla ilgili bir bilgi bulunmuyor.
 
Müzik yayını yapanların öncüleri Google, Spotify, Pandora, YouTube ve Apple'ın Mayıs'ta 3 milyar dolara aldığı Beats Music'in hepsinin pazar payı için birbirleriyle savaşması piyasayı giderek doyum noktasına ulaştırıyor.
The Wall Street Journal
344250
Bu haberler ilginizi çekebilir