Google Tabanlı Uygulamaların Sayısı Artıyor!

İddiaya göre bilişim devi, üreticilerden daha çok uygulama istediğini belirten bir istekte bulundu. Dolayısıyla yakın gelecekte Android cihazlarda daha fazla Google uygulaması ile karşılaşabiliriz.
27 Eylül 2014 17:36
Google Tabanlı Uygulamaların Sayısı Artıyor!
Bugün doğum gününü de kutlayan bilişim devi Google’ın, Android cihaz üreticilerinden Google uygulamalarına daha yer vermelerini istediği iddia edildi. Aralarında Samsung, HTC ve Sony’nin de bulunduğu bir çok üretici ile anlaşması bulunan şirketin geliştirdiği uygulamalardan bazıları, Android cihazlarda ön yüklü geliyordu.
 
The Information sitesinin iddiasına göre Android cihazlarda ön yüklü gelen Google uygulamaları sayısının 20 civarına arttırılabileceği gündemde. Hali hazırda üreticiler yaklaşık 10 Google uygulamasını cihazlarında ön yüklü halde verirken, bu sayının 20’ye çıkması özellikle hafıza sorunun sıkça yaşandığı akıllı telefon sektöründe sıkıntı oluşturabilir.
 
 
Temelde Google olacak
 
İddiaya göre Android cihazların en temel uygulamalarını artık Google sağlamak istiyor. Haziran ayında düzenlenen Google I/O etkinliğinde de bu dönüşümün sinyallerini veren dev şirketin, mesajlaşma, rehber, tarayıcı ya da kamera gibi en temel uygulamaları üreticilerin elinden alıp, kendi uygulamaları ile değiştirmek istediği düşünülüyor.
 
Android Silver’a hazırlık
 
Bir süredir konuşulan, geçtiğimiz günlerde de Google’ın üreticileri ikna edememesinden dolayı şu an için askıya alındığı söylenen Android Silver projesine hazırlık aşaması gibi gözüken bu isteğin devamında (belki bir kaç sene sonra) Android Silver telefonlar gelecek olabilir.
shiftdelete
243048
Bu haberler ilginizi çekebilir