Google Pay Uygulaması Aktif Hale Geldi!

Tüm ödeme sistemlerini tek çatı altında toplayan Google, yeni ödeme sistemi Google Pay'i aktif etti.
21 Şubat 2018 22:39
Google Pay Uygulaması Aktif Hale Geldi!
Google geçtiğimiz ay tüm ödeme çözümlerini Google Pay markası ile tek bir çatı altında toplayacağını açıklamıştı. Detaylarını daha önce sizlerle paylaştığımız bu değişiklik, uygulamanın Play Store’da yayınlanması ile birlikte aktif hale geldi.
 
Bu sayede Android Pay ve Google Wallet gibi farklı servislerin yerini tek bir ödeme sistemi alıyor. İlerleyen dönemde Chrome ve Google Asistan dahil olmak üzere tüm Google ürünlerinin Google Pay’ı desteklemesi bekleniyor.
 
Android Pay ve Google Wallet gitti, Google Pay geldi!
 
Zira, Google Pay’ın internet sitelerinde, uygulamalarda ve dünyanın birçok noktasında kabul gören bir ödeme sistemi haline getirilmesi hedefleniliyor.
 
 
 
 
Ana Sayfa ve Kartlar olmak üzere iki ana sekmeden oluşan uygulama, oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Ana sayfa altında en son alışverişlerinizin yanı sıra, yakınınızda bulunan mağazaları görüntülemeniz sağlanıyor.
 
Kartlar bölümünde ise adından da anlaşılabileceği gibi ödeme gerçekleştirmek için sisteme eklediğiniz kredi kartları ve hediye kartları görüntüleniyor. Servis şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de kullanılabiliyor.
 
Android Pay’den Google Pay’e geçiş otomatik olarak yapılacak. Google’ın yeni servisi ile ödeme yapmak, kredi kartı veya bankamatik kartı ile kıyaslandığında çok daha güvenli. Zira, gerçek kart numaralarınız mağazalar ile paylaşılmıyor.
 
shiftdelete
286765
Bu haberler ilginizi çekebilir