Google Ofis'e Touch ID Desteği Geldi

Google, iOS için Dökümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar uygulamalarını güncelleyerek üç uygulamaya da Touch ID desteğini sundu. Uzun lafın kısası Google ofis'e Touch ID desteği geldi ...
22 Ocak 2015 15:12
Google Ofise Touch ID Desteği Geldi
Bu hafta iOS uygulamalarını ardı ardına güncelleyen Google, ilk olarak Google Chrome'u Material Design'a geçirdi. Yayınlanan güncelleme ile baştan sonra tasarım değiştiren ve Material Design'a geçen Google Chrome ayrıca iPhone 6 ve iPhone 6 Plus desteği de kazanmıştı.
 
 
Bugün ise Google, ofis uygulamaları olan Google Dökümanlar, Google E-Tablolar ve Google Slaytlar'ı ya da orjinal adıyla Google Docs, Slides ve Sheets uygulamalarını güncelledi.
 
 
Üç uygulama da şifreli giriş için Apple'ın Home tuşunda yer alan parmak izi okuyucusu Touch ID'ye destek sunmaya başlarken, buna ek olarak her bir uygulama kendi alanına yönelik olarak ekstra özellikler de kazandı.
 
Bu uygulamalardan Google Dökümanlar yazım denetimi konusunda güncelleme alırken, E-Tablolar uygulaması satırları ve sütunları gizleme, Slaytlar uygulaması ise daha hızlı düzenleme imkanı sunmak için nesneleri gruplama özelliğine kavuştu.
 
 
Böylelikle daha önce Google Drive ve Google Wallet uygulamalarında yer alan Touch ID desteği Google'ın iOS platformunda yer alan toplam 5 uygulamaya yerleşmiş oldu. iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad mini 3 ve iPad Air 2 kullanıcıları Google'ın bu 5 uygulamasında Touch ID kullanmaya hemen başlayabiliyorlar.
shiftdelete
597962
Bu haberler ilginizi çekebilir