Google Maps Your Timeline Özelliğini Duyurdu

Başarılı navigasyon uygulaması Google Maps her geçen gün yeni bir özellik kazanmaya devam ediyor. Şirket şimdide yeni özellikleri Your Timeline'ı duyurdu! Detaylar haberimizde...
24 Temmuz 2015 11:11
Google Maps Your Timeline Özelliğini Duyurdu
Son yıllarda insanların gittikleri yerleri internet üzerinden bildirmelerini sağlayan uygulamalar ve yan özellikler büyük bir kitle tarafından kullanılıyordu. Facebook'un yer bildirim özelliği, Foursquare uygulaması derken Google Maps de gidilen yerler konusunda yeni bir özellik ekledi.
 
 
Eklenen yeni özellikle birlikte kullanıcılar artık Google Maps üzerinden gittikleri her yeri kaydetme ve daha sonra görebilme imkanı bulacaklar. 'Your Timeline' adını alan özellik, gittiğiniz tüm yerleri saat ve tarihi ile birlikte kaydedecek. Bu özellik sayesinde sadece yön bulmaya yardımcı olmanın yanı sıra Google Maps kullanıcıların anılarını da saklamaya imkan tanıyacak.
 
 
Bu yeni özelliğin diğer yer bildirimi sağlayan uygulamalar kadar popüler olması beklenmezken Google, kullanıcıların geçmişte gittikleri yerleri tekrar hatırlamalarını sağlamanın hoş bir fikir olduğunu düşünüyor. Google, varsayılan olarak kullanıcıların zaman tünellerinde gidilen yerlerin kayıtlarını tutarken, kullanıcıların istedikleri zaman bu kayıtları silebileceklerini ve kayıt alma işlemini kapatabileceklerini de söyledi.
 
Yeni özelliğin Google Maps'in Android uygulamasından daha önce web versiyonu için geleceği söyleniyor.
shiftdelete
342597
Bu haberler ilginizi çekebilir