Google Glass Projesi Askıya Alındı

İddialar gerçek oldu ve Google Glass projesi askıya alındı. Gözlüğün satışları durduruldu ve bundan sonra projeye Tony Faddell'in liderliğinde devam edileceği açıklandı.
16 Ocak 2015 17:55
Google Glass Projesi Askıya Alındı
Teknoloji dünyasında bir süredir konuşulan iddialar gerçek oldu ve Google Glass projesi hakkında beklenen radikal karar alındı. Dedikodularda öne sürüldüğü gibi proje tamamen rafa kaldırılmasa da, hem yönetimsel alanda hem de Glass'ın geleceği hakkında büyük değişimler yaşandı.
 
 
Kaşif sürümünün satışı durduruldu
 
Google Glass'ın ABD'de 1500 dolardan piyasaya sürülen kaşif sürümünün satışları durduruldu. Yönetim değişikliğine gidilen projede, kaptan köşküne ise tanıdık bir isim getirildi. Bir cihaza bağlı online müzik market fikrini Steve Jobs ile birlikte hayata geçiren ve bu nedenle iPod'un babası olarak anılan Tonny Faddell'in yeni Google Glass projesine liderlik yapacağı belirtildi. 
 
 
iPod'un babası Glass'a hayat verebilecek mi?
 
Verilen bilgilere göre Google Glass ekibi, hali hazırda Nest Lab CEO'luğu görevini sürdüren Faddell'in denetiminde ürünü geliştirmeyi sürdürecek. Yapılacak çalışmalara yazılım tarafındaki geliştirmeler kadar Google Glass'ın yeni bir sürümünün geliştirilmesi de dahil olacak. Bakalım iPod'un yaratıcısı, Google'ın ölü doğan çocuğu Glass'a tekrar hayat verebilecek mi?
shiftdelete
890068
Bu haberler ilginizi çekebilir