Google Glass 2'den İlk Sızıntılar

Google'ın akıllı gözlüğü Google Glass'ın gelecek sürümü hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. İşte karşınızda Google Glass 2'den İlk Sızıntılar
01 Aralık 2014 18:25
Google Glass 2den İlk Sızıntılar
Giyilebilir teknolojiler son yıllarda gelişmini iyice hızlandırdı. Özellikle akıllı saat ve bileklik pazarında büyük markalar rekabeti sürdürürken, Google akıllı saat dışında, daha önemli planlar yapıyor.
 
 
Akıllı saat yerine akıllı gözlük pazarına gözünü diken Google, henüz ciddi bir rekabet ortamı ortaya çıkmadan, liderliği ele geçirmiş gibi görünüyor.
 
 
İlk Google Glass adlı akıllı gözlüğünü, güçlü özellikler ile duyuran Google, ne yazık ki Google Glass'ı tüketicilerle buluşturmadı.
 
Biraz da prototip gibi görünen Google Glass, her ne kadar başarılı özellikler sunuyor olsa da, bulunabilir olmaması ve yüksek fiyatlı olması, teknoloji severleri kızdırıyor.
 
 
Zira Google Glass, pek çok yerde an itibariyle yasaklı. Ancak Google, henüz Google Glass'ı satışa sunmamış olması nedeniyle, yasaklara karşı ciddi bir hamlede bulunmadı.
 
Google Glass, bu ve bunun gibi durumlarla karşılaştıktan sonra, bugün de Google Glass'ın yeni sürümü olacak Google Glass 2 hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı.
 
 
The Wall Street Journal kaynağından gelen bilgilere Google, Google Glass 2'de Intel işlemci kullanacak.  Gelen bilgilere göre Google ve Intel, Google Glass 2'de ortak bir çalışma yürüterek, iyi bir çalışma ortaya çıkarabilecekler.
 
Ayrıca paylaşılanlara göre Google Glass 2, tüm tüketiciler için de satışa sunulacak. Ancak henüz, Google Glass 2'nin detaylı özellikleri ve fiyatı, tam olarak tahmin bile edilemiyor.
 
Ayrıca Intel'in nasıl bir çözümle Glass 2'nin içerisinde yer alacağı da bilinmiyor. Belki bu iddialar, sadece iddia olarak kalacak.
shiftdelete
300871
Bu haberler ilginizi çekebilir