Google Fit duyuruldu!

Google’ın Apple ve iOS 8’in HealthKit uygulamasına verdiği cevap niteliği taşıyan yeni uygulama servisi Google Fit, Google I/O etkinliğinde duyuruldu.
26 Haziran 2014 14:03
Google Fit duyuruldu!

Bilişim devi Google'ın her sene düzenlediği I/O etkinliği bu sene bir başka geçti / geçiyor. Etkinlikte tüm detayları ile ortaya çıkan Android Wear, muhtemelen bir kaç sonra karşılaşacağımız Apple iWatch'a en büyük rakip olacakken, yine Apple'ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı iOS 8'e ve HealthKit uygulamasına cevap gecikmedi.

 

 

Google Fit adı verilen yeni servis, akıllı bileklik ve akıllı saatler gibi giyilebilir cihazlar veya akıllı telefonun donanımından yararlanarak uyku düzeninizin, kalp ritminizin, spor şekillerinizin kaydını tutacak ve bu sayede daha sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olacak. Temelde sağlık ve spor asistanı olarak çalışacak olan Google Fit, diğer sağlık ve spor uygulamalarına çalışmaları için gerekli veriyi de sağlayacak. Google Fit Android'in yeni sürümüne entegre biçimde kullanıcıların beğenisine sunulacak.

 

 

Anlaşmalar yapıldı!

 

Google yeni servisini daha tanıtmadan alanında uzman bir çok şirket ile anlaşma sağlamış bile. Google Fit uygulaması ile uyumlu cihazlar, donanımlar ya da yazılımlar üretecek şirketlerin listesini de yayınladı. Listede Motorola, LG, HTC, Nike, Adidas, Noom ve İntel gibi önemli şirketler de bulunuyor.

 

 

shiftdelete
Etiketler : Android , google , HTC , LG , Motorola
759666
Bu haberler ilginizi çekebilir