Google, Düşük Fiyatlı Telefon Çıkaracak!

Google, düşük fiyatlı bir akıllı telefon çıkaracak. Google Pixel 2'nin fiyatı biraz yüksek olacak olmalı ki Google, daha düşük fiyatta bir telefon çıkarma gereği duydu. Peki düşük bütçeli telefonun özellikleri nasıl olacak?
05 Mart 2017 23:23
Google, Düşük Fiyatlı Telefon Çıkaracak!
Geçtiğimiz Ocak ayında, Google’ın düşük bütçeli bir Pixel telefon üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Ancak şimdi ise firmanın bu giriş seviyesi için çıkaracağı telefonun Pixel ismini taşımayacağı söyleniyor.
 
Google, geçtiğimiz hafta düzenlenen MWC etkinliğinde, Pixel isminin Premium yani üst düzey bir isim/marka olarak kalacağını ve herhangi giriş seviyes bir Pixel telefon üretilmeyeceğini söyledi. Söz konusu giriş seviyesi telefonun ise Pixel ekibi tarafından ele alındığı ve Google’ın üzerinde çalıştığı bu ekonomik telefonun Pixel markasını taşımayacağı gelen bilgiler arasında. Yüksek ihtimalle Google, bu tür ihtiyaç olan pazarlara yönelik, Pixel markasını taşımayan ve Android One ile sade bir telefon hazırlayacak.
 
 
Bu sayede Google, hem daha çok pazara hitap edecek hem de ölmekte olan Android One piyasasını canlandıracak. Ancak Google’ın şimdiye kadar yaptığı üretimler hep üst seviyede oldu. Bütçe dostu bir cihaz üretmeyi başarabilecek mi, bekleyip göreceğiz.
 
 
webtekno
105763
Bu haberler ilginizi çekebilir