Google, Cyanogen Inc.’e Milyar Dolarlık Teklifte Bulundu

Cyanogen, Google’ın takibi altında, Google, Cyanogen Inc.’e Milyar Dolarlık Teklifte Bulundu ancak android ROM’ları geliştirme konusundaki en usta ekip Google’dan gelen teklifi reddetti.
04 Ekim 2014 21:00
Google, Cyanogen Inc.e  Milyar Dolarlık Teklifte Bulundu
Android cihazına ROM atmış olanlar Cyanogen adını yakından tanırlar. Son derece başarılı özel ROM’lar geliştiren Cyanogen ekibi, geçmişten günümüze yüz binlerce belki de milyonlarca kişinin ROM konusundaki tercihi oldu. Android gibi açık kaynaklı bir platformda böylesine başarılı işler yapan ekipler doğal olarak büyük firmaların takibi altına girer. Android platformunun başındaki isim olan Sundar Pichai, The Information tarafından aktarılan bilgilere göre Cyanogen Inc.‘i alma konusunda atılım yaptı. Yaklaşık 1 milyar dolar civarında yapılan teklifin Cyanogen tarafından reddedildiği belirtildi.
 
OnePlus One ile bir telefonda doğuştan yer edinmeyi başanan CyanogenMOD, anlaşılan o ki artık milyar dolarlar edecek kadar değer kazanmış durumda. Cyanogen Inc. yatırımcılarının konu hakkındaki planları ne şekildedir bilemeyiz ama birileri yakında çok zengin olacak orası kesin görünüyor.
technolabs
Etiketler : Android , cyanogen , google
368930
Bu haberler ilginizi çekebilir