Google Asistan Artık Yeni Cihazlarda Olacak!

Google Asistan daha fazla cihazda yer almaya başlıyor.
14 Aralık 2017 12:57
Google Asistan Artık Yeni Cihazlarda Olacak!
Google Asistan tabletlere ve eski telefonlara geliyor!
 
Google Asistan, bugün itibarıyla eski model Android tabanlı akıllı telefonlara, gelecek hafta ise tabletlere geliyor. Şubat ayında şirket, sadece Pixel ile kalmayarak asistanını Android 6.0 ve üstü tabanlı akıllı telefonlara getirmişti. Yakında da dil ayarı İngilizce olan ve mobil işletim sisteminin belirli önceki sürümlerine sahip tabletler, asistanın olanaklarından faydalanabilecek.
 
 
Telefon tarafında Android 5.0 Lollipop sürümüne kadarki modeller Asistan’ı kullanabilecekler. Bu sürüm şu anda Android tabanlı cihazların yüzde 26.3’ünde yer alıyor. Öte yandan bu cihazlarda ABD, İngiltere, Hindistan, Avustralya, Singapur ülkelerinde dilin İngilizce ayarlanması gerekiyor. Ayrıca ABD, Meksika ve İspanya’da İspanyolca seçili olması şart. Yakında İtalya, Japonya, Almanya ve Kore için de destek sunulacağını belirtelim. Yol haritasında maalesef şimdilik Türkiye bulunmuyor.
 
Dijital asistana kavuşmak için OTA güncellemesi beklenmesine de gerek olmayacak. Asistan, Google Play Store üzerinden uygulama güncellemesi şeklinde gelecek. Yüklenmeye hazır olduğunda uygulama ikonu Tüm Uygulamalar listesindeki yerini de almış olacak.
 
shiftdelete
988718
Bu haberler ilginizi çekebilir