Giriş Seviyesi Cihazlar İçin Facebook Lite

Facebook'un, desteklediği internet.org projesi kapsamında yaptığı çalışmalara, bir yenisi daha eklendi. İşte giriş seviyesi cihazlara için Facebook Lite.
26 Ocak 2015 21:10
Giriş Seviyesi Cihazlar İçin Facebook Lite
Dünya'nın hiç kuşkusuz en popüler ve en büyük sosyal ağı olan Facebook, farklı alanlardaki çalışmalarını sürdürüyor.
 
Daha önce pek çok girişimde adı geçen ve bir süredir, interneti her yere ulaştırmayı amaçlayan, internet.org projesi ile çok konuşulan Facebook, Facebook Lite adlı uygulamasını bir süredir yayınlamış.
 
 
Şimdilik gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcıların cihazına yükleyebildiği uygulama, 50 bine yakın kullanıcı tarafından denenmiş.
 
Bilinen Facebook uygulamasına kıyasla, bazı özellikleri kısıtlanan uygulama, internet'te kota sorunu yaşayanlara da katkı sağlayacak Facebook Lite, sınırlı miktarda veri aktarımı ile kota sorunu oluşturmayacak.
 
 
Bir süredir üzerinde çalışmalar devam eden Facebook Lite, geçtiğimiz günlerde Google Play Store'da yayınlanmış.
 
2G bağlantıda dahi çok hızlı çalışacağı belirtilen uygulama, test eden kullanıcılar tarafından çok beğenilmiş. Zira Facebook Lite, Google Play Store'da 4.6 yıldız almış.
 
 
Gelişmiş ülkelerdeki kullanıcıların da merak ettiği uygulama, kota dostu olması ve hızlı yapısı ile bilinen Facebook uygulamasının bile önüne geçebilir.
shiftdelete
203001
Bu haberler ilginizi çekebilir