Gear S'e Rakip LG'den Geldi!

Samsung’un neredeyse her alanda karşısına çıkmayı başaran LG, akıllı telefona ihtiyaç duymadan çalışabilen bir akıllı saat üretip, Samsung Gear S’ye rakip olacak.
27 Eylül 2014 17:36
Gear Se Rakip LGden Geldi!
Samsung’un neredeyse her alanda rakibi almayı başaran Güney Koreli teknoloji üreticisi LG’nin, tıpkı geçtiğimiz ay tanıtımı yapılan Gear S gibi akıllı telefona ihtiyaç duymadan çalışan, sim kartlı bir akıllı saat ürettiği ortaya çıktı. Saatin CDMA teknolojisi ile çalışan ve ABD’li operatör Verizon için üretilmiş bir sürümü, FCC onayında gözüktü.
 
Model numarası LG-VC100 olan akıllı saatin, Android Wear işletim sistemi ile çalışacağı düşünülürken, saatin Verizon’a özel olabileceği, diğer ülkelerde ya da operatörlerde satışa sunulmayabileceği de konuşuluyor. Tabi bu düşüncenin ortaya çıkmasındaki en büyük etken, saatin sızan sürümünün CDMA teknolojisi ile çalışıyor olması. LG’nin aynı saatin uluslararası sürümünü de hazırlıyor olması ihtimali de bir hayli yüksek gözüküyor.
 
 
Bu da dikdörtgen saat olacak
 
Şirketin daha önce tanıttığı iki akıllı saatinden ilki, G Watch, kare ekrana, ikincisi G Watch Round ise yuvarlak ekrana sahipti. FCC onayındaki görsele göre şirket bu safer dikdörtgene daha yakın bir akıllı saat üretecek. Büyük olasılıkla kıvrımlı ekrana sahip olacak olan akıllı saatin önümüzdeki günlerde tanıtılması bekleniyor.
shifdelete
893284
Bu haberler ilginizi çekebilir