Galaxy Tab S Modelleri ile İlgili Yeni Detaylar

Samsung'un bir süredir sızıntıları gelmeye devam eden Galaxy Tab S modelleri ile ilgili yeni detaylar geldi. İşte yeni Galaxy Tab S modellerinin özellikleri.
22 Şubat 2015 22:13
Galaxy Tab S Modelleri ile İlgili Yeni Detaylar
Android işletim sistemli tablet dünyasında, en önemli markalardan biri olan Samsung, geçtiğimiz yıl büyük heyecan uyandıran premium tabletlerinin haleflerini duyurmaya hazırlanıyor.
 
Geçtiğimiz günlerde ilk olarak SM-T710 ve SM-T810 kod adları ile gelecekleri kesinleşen yeni Tab S modellerinin, daha sonra 8 inç ve 9.7 inç ekran boyutları ile gelecekleri ortaya çıkmıştı. Ayrıca Sammobile kaynakları yeni Tab S modellerinin daha ince metal kasa ile geleceklerini iddia etmişti. Kısa süre önce yine Sammobile kaynakları, bu sefer Tab S modellerinin özelliklerini, biraz daha detaylı sızdırdı.
 
 
Sammobile kaynaklarının paylaştığına göre yeni Tab S modellerinde iki işlemcinin kullanılması gündemde. Bir tarafta en iyi ve en güncel Exynos 5 Octa işlemcinin yer alacağı konuşulurken, diğer tarafta Galaxy S6'da yer alması beklenen Exynos 7 Octa işlemcinin kullanılabileceği konuşuluyor.
 
Önceki modellerin aksine 3 GB RAM ve 32 GB depolama sunacak yeni Tab S modelleri, 128 GB'a kadar MicroSD kart kullanımını destekleyecek.
 
Kamera bölümünde arkada 8 megapiksel, önde 2.1 megapiksel kameraların konumlandırılacağı paylaşılırken, tabletlerin iddia edilen inceliği ise etkileyici bir seviyede.
 
Sammobile kaynaklarının paylaştığına göre, yeni Tab S modelleri metal çerçeveyle birlikte 5.4 mm inceliğe sahip olacaklar.  Ayrıca 9.7 inç olanın 407 gram, 8 inç olanın 260 gram ağırlığa sahip olacağı paylaşılıyor. 
 
Ek olarak 8 inç boyuttaki yeni Tab S modelinin 3580 mAh batarya, 9.7 inç boyuttaki Tab S modelinin 5870 mAh bataryaya sahip olacağı söylendi.
shiftdelete
975509
Bu haberler ilginizi çekebilir