Galaxy Tab A ve Tab A Plus Ortaya Çıktı

Galaxy Tab A ve Tab A plus ortaya çıktı! Samsung'un MWC 2015'de tanıtmasını beklediğimiz Galaxy Tab A ve Tab A Plus hakkında ilk sızıntılar geldi. Cihazlar ile ilgili detaylar haberimizde.
09 Şubat 2015 12:11
Galaxy Tab A ve Tab A Plus Ortaya Çıktı
Tüm dikkatler akıllı telefonların üstünde olsa da Samsung, pazarın diğer güçlü ürünü olan tabletleri unutmuş değil. Kısa zaman önce A5 ve A3 telefonlarını satışa sunarak A serisini başlatan Samsung, Galaxy Tab A ve Tab A Plus tabletleri ile seriyi genişletmeyi hedefliyor.
 
 
MWC 2015 etkinliğinde Galaxy S6 ve Galaxy S Edge modellerini tanıtmasını beklediğimiz Samsung, iki yeni tablet üstünde çalışıyor. Orta seviye özelliklere sahip olacak modellerin teknik detayları sızdırıldı.
 
Galaxy Tab A, 1024 x 768 piksel çözünürlüğünde 8 inç bir ekran ile gelecek. 1.5 GB RAM ve 1.2GHz hızında Snapdragon 410 işlemci kullanıcak olan model, önde 2 arkada ise 5 megapiksellik kamera ile gelecek. Cihaz, 16 GB dahili depolama ve 4.200 mAh bataryaya sahip olacak. 
 
Galaxy Tab A Plus ise, aynı çözünürlüğe sahip 9.7 inç bir ekran kullanacak. Galaxy Tab A modeli gibi 1.2GHz hızında Snapdragon 410 işlemciye sahip olacak Galaxy Tab A Plus, Tab A modelinden farklı olarak 2 GB RAM ve 6.000 mAh batarya ile gelecek. Aynı kamera ve dahili depolama özelliklerine sahip olan modelleri ayıran en önemli nokta ise S Pen.
 
S Pen İle Geliyor!
 
Galaxy Tab A Plus modeli Note serisi tablet ve telefonlarının dışında S Pen kullanacak ilk model olacak. Samsung, orta düzey özellikler ile S Pen'i buluşturarak kullanıcıları sevindirecek bir hamle yapmış gibi görünüyor. Özellikle tablet gibi geniş ekranı modellerde S Pen ciddi anlamda kulanışlı olabiliyor.
shiftdelete
823676
Bu haberler ilginizi çekebilir