Galaxy Tab A 9.7'ye Android Nougat Güncellemesi Geliyor!

Samsung'un geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü Galaxy Tab A 9.7 tableti için Android 7.0 Nougat güncellemesi yayınlayacağı belirtildi. İşte yeni güncellemenin detayları...
29 Temmuz 2017 13:52
Galaxy Tab A 9.7ye Android Nougat Güncellemesi Geliyor!
Mobil cihaz dünyasında Apple'ı bir kenara bıraktığımızda kullanıcıların en çok şikayetçi oldukları konuların başında, şüphesiz oldukça yavaş dağıtılan ve 1 - 2 yılın ardından bir daha yayınlanmayan güncelleştirmeler geliyor.
 
 
Bu nedenle günümüzde kullanıcıların güncelleştirmelere karşı beklentileri oldukça düşerken, Samsung uzun bir süre önce satışa sunulan tablet modeli Galaxy Tab A 9.7 için şaşırtıcı bir adım attı.
 
Galaxy Tab A 9.7 için Android Nougat yolda!
 
2015 yılının Mart ayında piyasaya çıkarılan SM-T550 model numarasına sahip tablet için Android 6.0.1 Marshmallow sürümünün yayınlanan son güncelleme olacağı düşünülürken, Samsung'un Android 7.0 Nougat güncellemesi için Wi-Fi sertifikası aldığı ortaya çıktı.
 
 
 
 
Wi-Fi sertifikasının alınmış olması, maalesef cihazın Android 7.0 Nougat sürümüne güncelleneceğini garanti etmiyor, ancak Samsung herhangi bir aksilik yaşanmazsa güncellemeyi yayınlayacaktır.
 
Tabletin özelliklerini kısaca hatırlamak gerekirse, 1.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli bir işlemciden güç alan ve 1.5 GB RAM'e ev sahipliği yapan cihazda, 9.7 inçlik 1024x768 piksel çözünürlük sunan bir ekran yer alıyor.
 
shiftdelete
896269
Bu haberler ilginizi çekebilir