Galaxy Serisine Lollipop Müjdesi

Android 5.0 Lollipop sürümü için güncelleme çalışmalarına bir kaç ay önce başlayan Samsung, 3 farklı Galaxy cihazı için daha Lollipop müjdesi verdi.
01 Nisan 2015 20:12
Galaxy Serisine Lollipop Müjdesi
Samsung'un geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu ve firmanın ilk alüminyum çerçeveye sahip akıllı telefonu olan Galaxy Alpha, çok yakında Android'in son sürümü Lollipop'a kavuşuyor.
 
 
Samsung'un resmi Fransa Twitter hesabına yöneltilen bir soru sonrasında ortaya çıkan bu bilgi ile Galaxy Alpha için Nisan ayı içerisinde Android 5.0.1 Lollipop güncellemesinin dağıtılması bekleniyor.
 
 
Google'ın yeni tasarım dili Material Desing'a kavuşacak olan cihaz beraberinde bir çok yeniliği de getirecek. Android 5.0 Lollipop ile değişen yeni bildirim stilinin Touchwiz arayüzüne adapte eden Samsung ayrıca yenilenen kilit ekranını da kullanıcısına sunacak.
 
Oldukça ince bir tasarıma sahip olan Galaxy Alpha, 4,7 inç 720p ekrana sahip. 8 çekirdekli Exynos 5 Octa işlemcisine sahip modelde 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanı mevcut. Bu hafızayı arttırmak ise maalesef mümkün değil. Cihaz gücünü ise 1860 mAh gücündeki bataryasından alıyor.
shiftdelete
104115
Bu haberler ilginizi çekebilir