Galaxy S9 ve S9 Plus'ın Çıkış Tarihleri Netleşti!

Samsung'un piyasaya çıkarmaya hazırlandığı yeni telefonları Galaxy S9 ve S9 Plus'ın çıkış tarihleri netleşti. Peki amiral gemisi telefonlar Türkiye'ye ne zaman gelecek?
16 Ocak 2018 20:02
Galaxy S9 ve S9 Plusın Çıkış Tarihleri Netleşti!
Hepimizin bildiği gibi, Samsung Galaxy S9 ve S9 ikilisi yakında duyurulacak. Samsung'un başkanı olan DJ Koh, yeni telefonların 26 Şubat'ta başlayacak olan MWC 2018'de tanıtılacağını doğruladı. Telefon bu tarihte duyulacak ancak mağazalarda ne zaman satışa sunulacak?
 
Mobil dünyada bilinen sızıntı kaynağı Evan Blass bu konuda bazı bilgiler paylaştı. C-Suite yöneticisi tarafından sızdırılmış olduğunu iddia ettiği bilgilere göre Galaxy S9 modelleri;
 
26 Şubat'ta duyurulacak, 1 Mart'ta ön siparişe çıkacak ve 16 Mart'ta ise mağazalarda satışa sunulacak.
 
 
Galaxy S9 Türkiye çıkış tarihi
 
Bu bilgiler ışığında Samsung'un önceki telefon duyuru ve Türkiye'de satışa çıkarma durumlarını göze alarak Galaxy S9'ların ne zaman ülkemize geleceğini de rahatlıkla ön görebiliriz. Son olarak Galaxy Note 8 modelinin satışa çıkış takvimini göze alırsak eğer Galaxy S9 modelleri, tedarikte veya başka bir konuda planlanmayan bir sıkıntı olmaması halinde Mart ayının son haftası içerisinde yani, 26-31 Mart aralığında ülkemizde satışta olacaktır.
 
Galaxy S9'ların özellikleri belli oldu
 
Galaxy S9'un geçen gün sızan perakende kutusunda Galaxy S9'da beklediğimiz gibi 5.8 inç ekran, IP 68 su ve toza dayanıklılık sertifikası, iris tarayıcı, kablosuz şarj ve dahası görünüyordu. F1.5 / F2.4 aralığında 12 MP'lik bir kamerayla gelen cihaz, değişken diyafram açıklığına sahip gibi görünüyor.
 
Diğer taraftan cihazda, Sony'nin 960 FPS yavaş çekim moduna cevap verecek olan "Super Slow-mo" özelliği yer alıyor. "AKG tarafından ayarlanmış Stereo Hoparlör", 64 GB hafıza, 4GB RAM ise cihazdaki diğer özellikler. Ayrıca burada yazmasa da telefonda Qualcomm'un Snapdragon 845 yonga seti olacağını da biliyoruz.
 
teknokulis
930682
Bu haberler ilginizi çekebilir