Galaxy S6'nın Sistemi Ne Kadar Yer Kaplayacak?

Samsung'un tanıttığı yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in sistemi ne kadar yer kaplayacak. Cihazın kullanılabilir hafızası ne kadar? Detaylar haberimizde.
29 Mart 2015 21:27
Galaxy S6nın Sistemi Ne Kadar Yer Kaplayacak?
Samsung'un 1 Mart tarihinde Barcelona'da bizim de olay yerinden takip ettiğimiz lansmanda tanıttığı Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in satışa çıkması merakla bekleniyor.
 
Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinin resmi Türkiye fiyatının da belli olmasıyla beraber, merak edilenlerin de sayısı giderek azalıyor. Çünkü 1 Mart'tan bu yana modellerle ilgili pek çok detay ortaya çıktı.
 
 
Daha önceki Galaxy S modellerinden farklı olarak artırılabilir hafıza ve çıkarılabilir batarya desteği vermeyecek olan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in, özellikle 32 GB'lık modelinin kullanıcılara ne kadar alan bıraktığı en çok merak edilenlerden. Bu haberimizin konusu da o.
 
Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde kullanılan yeni TouchWiz sürümünün sistemi daha az yoracağına yönelik pek çok haber yapılmıştı.
 
Genel sistem kaynaklarını nasıl kullanacağını henüz bilmesek de Galaxy S6 modelinde kullanılan sistemin hafızayı epey kullandığı bir gerçek.
 
32 GB'lık Samsung Galaxy S6 satın alırsanız, 23 GB kullanılabilir hafızaya sahipsiniz. Bulut depolama hizmeti cihazla beraber sunulsa bile, ülkemizdeki internet paketlerinin yüksekliği hala bulut teknolojisinden faydalanmamızın önünü tıkıyor.
 
Yaklaşık 9 GB'lık alanı bloke eden sistem, 32 GB'lık modelde bizlere 23 GB kullanılabilir alan bırakacak.  64 GB'lık modelde 55 GB, 128 GB'lık modelde ise 119 GB boş alan kalacak.
 
 
Bakalım bu durum 64 GB'lık Galaxy S6 satışlarını ne kadar olumlu etkileyecek? Malum 23 GB'lık alan, her kullanıcıya yeterli gelmeyecek ve 32 GB'lık model yerine 64'lük sürüm seçilecek. 
shiftdelete
700439
Bu haberler ilginizi çekebilir