Galaxy S6'da Önyüklü Uygulamaları Silmek Mümkün

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6’da önyüklü olarak gelen uygulamaları silmek mümkün olacak. Detaylar haberimizde.
23 Mart 2015 21:33
Galaxy S6da Önyüklü Uygulamaları Silmek Mümkün
Samsung tasarımı ile dikkat çeken Galaxy S6 cihazlarını geçtiğimiz MWC 15 etkinliğinde tanıtmıştı. Yenilenmiş TouchWiz arayüzü ve Android 5.0 Lollipop sürümü ile yakında satışa sunulacak olan Galaxy S6’nın, kullanıcılara uygulama kaldırma bölümünde farklı bir opsiyon sunacağı ortaya çıktı.
 
 
XDA-Developers forumlarında yer alan bilgiye göre Galaxy S6 ile önyüklü olarak gelen Samsung ve Google uygulamaları cihazdan kaldırılabilecek. Örneğin Samsung’un sesli asistan S Voice’u kaldırıp Google’ın kendi sesli asistanını kullanabileceksiniz. Telefon hafızını kullanmadığınız uygulamaların işgal etmesinin önüne bu sayede geçilmiş olacak.
 
 
Samsung’un bu hamleyi yapmasını uzun zamandır bekliyorduk. Çünkü birçok kullanıcı cihaz ile önyüklü olarak gelen uygulamaları kullanmıyordu. Kullanılmayan sistem uygulamalarını kaldırmak için ise cihaza Root yapılması gerekiyordu. Samsung'un Root'suz kullanıcıları düşünüp böyle bir hamle yapması olumlu sonuçlar doğuracaktır.
shiftdelete
158493
Bu haberler ilginizi çekebilir