Galaxy S6'da Cam Arka Kapak Kullanılabilir

Samsung'un MWC 2015 tanıtması beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S6'da cam arka kapak kullanılabilir ... İddialara göre Samsung S6 tasarlanırken, farklı markaların cihazlarından da esinlenen Samsung, bir çeşit hybrid model üretti.
21 Ocak 2015 20:54
Galaxy S6da Cam Arka Kapak Kullanılabilir
Samsung'un yeniden yapılanması kapsamında duyuracağı ilk amiral gemisi modeli olacak Galaxy S6 için çok çeşitli iddialar ve söylentiler ortalıkta dolaşıyor.
 
Daha önceden 4 GB RAM ve göz tarama gibi özeliklerin yer alacağı iddia edilen Galaxy S6 için bugün önemli bir söylenti daha ortaya çıktı.
 
 
Söylentilerde konuşulana göre Galaxy S6'nın arka kapağı Sony Xperia modellerine benzer şekilde camdan oluşacak ve batarya değişimi yapılamayacak.
 
 
Özellikle Samsung'un yıllardır avantaj olarak kullandığı değiştirilebilir bataryanın artık olmaması başka tasarımsal değişiklikleri de ortaya çıkaracak.
 
Örneğin Galaxy S6'da bu tasarım değişikliği ile birlikte, SIM kart ve MicroSD kart girişleri yan bölümlere alınacak.
 
Ayrıca yanlara alınan bu girişlerin suya dayanıklılık açısından, Sony Xperia ya da HTC Desire Eye modellerine benzer şekilde kapaklı olması da muhtemel.
 
 

 
Şimdilik söylenenler iddiadan ibaret olsa da Samsung'un Galaxy S6 ile önemli bir tasarım değişikliği yapacağına kesin gözüyle bakılyor.
 
Zira daha önce de Galaxy S5 ve Note 4 modellerinde yaşanan kullanışsız parmak izi tarayıcısının, büyüyecek home tuşu ile giderileceği iddia edilmişti.
 
Bakalım Samsung, MWC 2015'te söylentilerdeki tasarımsal değişiklikleri gerçekleştirecek mi? Yoksa Galaxy Note 4'e benzer bir Galaxy S6'yla mı karşımıza çıkacak?
technolabs
234956
Bu haberler ilginizi çekebilir