Galaxy S6 'nın Home Tuşu Daha Büyük Olacak

Yeni gelen bir sızıntıya göre Samsung'un Galaxy S5 ve Note 4 modellerinde kullandığı parmak izi tarama özelliğinin, küçük home tuşu nedeniyle işlevsiz olması yüzünden Galaxy S6 'nın home tuşu daha büyük olacak ...
21 Ocak 2015 22:22
Galaxy S6 nın Home Tuşu Daha Büyük Olacak
Samsung'un MWC 2015 kapsamında duyurması beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S6'dan yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.
 
Daha önceki pek çok sızıntı ile pek çok özelliği şimdiden belli gibi görünen Galaxy S6 hakkında önemli bir bilgi daha ortaya çıktı.
 
 
Parmak izi okuma kolaylaşacak
 
Yeni gelen iddialara göre Samsung, daha önce Galaxy S5 ve Note 4 modellerinde yaşadığı yeterince işlevsel olmayan parmak izi okuma probleminin önüne geçmeye hazırlanıyor.
 
Hatırlayacağınız üzere Galaxy S5 ve Note 4 modellerindeki butonların iPhone'ların aksine küçük ve yeterince işlevsel olmaması pek beğenilmemişti.
 
Home tuşu büyüyecek
 
Gelen iddialara göre Samsung, bu sorunu gidermek için Galaxy S6'da parmak izi okumayı kolaylaştıracak şekilde home tuşunu büyütecek.
 
Galaxy S6'da parmak izi okuma, S5 ve Note 4'ün aksine, üzerinde kaydırmak yerine direkt iPhone'larda olduğu gibi home tuşu üzerine dokunularak gerçekleşecek.
 
Şimdilik nasıl bir tasarım değişikliğinin olacağı merak edilse de, Samsung'un home tuşunda çok büyük bir değişiklik yapması bekleniyor.
 
Exynos işlemci daha fazla kullanılacak
 
Ayrıca Galaxy S6'nın daha önce sızdırılan özelliklerini hatırlayacak olursak, 5.2 inç Quad-HD Super AMOLED ekran ile duyurulması beklenen Galaxy S6, Exynos 7 Octa işlemci ile ön plana çıkacak.
 
 
Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberden de hatırlayacağınız gibi Samsung, Snapdragon 810'da yaşanan ısınma problemi nedeniyle, Galaxy S6'da Exynos işlemci kullanımına ağırlık verecekti.
 
Ek olarak Galaxy S6'da, 20 megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel geniş açılı ön kamera, gelişmiş suya dayanıklılık, Corning Gorilla Glass 4 ekran koruması, 3 GB RAM, 32 GB depolama gibi özelliklerin de olması bekleniyor.
technolabs
671369
Bu haberler ilginizi çekebilir