Galaxy S6 için Lollipop 5.1 Müjdesi

Samsung'un amiral gemileri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerine Android 5.1 Lollipop müjdesi geldi. Güncellemenin detayları ve getirdiği yenilikler haberimizde.
13 Mayıs 2015 20:39
Galaxy S6 için Lollipop 5.1 Müjdesi
Samsung'un Android 5.0.2 Lollipop sürümünü kullanan yeni amiral gemileri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge için, Android 5.1 Lollipop güncellemesine 1 ay kaldı.
 
 
Samsung'un Kanada Twitter hesabından yapılan duyuruya göre yaklaşık ay sonra Android 5.1 sürümü, yeni modeller için kullanıma hazır olacak.
 
Galaxy S6 için Android 5.1 güncellemesi neler getirecek?
 
Android 5.1 sürümü, Nexus ve Android One tabanlı cihazlara gelmiş durumda. Ayrıca amiral gemilerinden LG G4'ün de Android 5.1 sürümüyle geldiğini hatırlatalım.
 
Android 5.1, Android 5.0'da bulunan özellikle güç tüketimini negatif etkileyen bazı hataların giderilmesi gibi önemli hata düzeltmeler içeriyor.
 
Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge özelinde verilecek olan Android 5.1 Lollipop güncellemesi ise, Galaxy S6 modellerinde yaşanan yüksek RAM tüketimini sorunu başta olmak üzere hata düzeltmeleri içerecek.
 
Ayrıca yeni kamera modlarının gelmesi de muhtemel.
 
Bunların haricinde yeni güncellemede hayalet modu, modlar / profiller arası geçebilme gibi özelliklerin de bulunması bekleniyor.
shiftdelete
383428
Bu haberler ilginizi çekebilir