Galaxy S6 Edge 'den Yeni Sızıntı

Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy S6 Edge 'den yeni sızıntı var. Çift kavisli ekrana sahip olacağı iddia edilen telefonun bakalım başka hangi özellikleri var.
21 Ocak 2015 18:08
Galaxy S6 Edge den Yeni Sızıntı
Samsung'un yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S6 Edge hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde sonlanan CES 2015 etkinliğinde tanıtılmayan Galaxy S6'nın Mart ayında düzenlenecek olan MWC 2015 etkinliğinde tanıtılmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.
 
 
Ortaya çıkan bilgiler ise akıllı telefonun tek başına tanıtılmayacağı yönünde. Samsung'un düzenleyeceği etkinlikte yeni nesil amiral gemisi Galaxy S6 ile beraber Galaxy S6 Edge modeline de resmiyet kazandırması bekleniyor.
 
Daha önceleri çıkan haberlerde ise Galaxy S6 Edge'in tıpkı Galaxy Note Edge'de olduğu gibi kavisli ekran ile geleceği gündeme gelmişti. Şimdi ise ortaya çıkartılan bir rapor ile Galaxy S6 Edge'in her iki tarafında da kavisli ekranın bulunacağı iddia ediliyor.
 
Samsung'a yakınlığı ile bilinen Sammobile tarafından ortaya atılan iddiaya göre Galaxy S6 Edge, SM-G925 model numarasına sahip olacak ve cihazın her iki kavisli ekranıyla farklı işlevler yerine getirilebilecek.
 
Samsung'un bu özel sürümünde çift kavisli ekran tercih etmesine bir sebep olarak da cihazı hem sol elini kullananlar hem de sağ elini kullananlar düşünüldüğü için diyebiliriz. Zira Galaxy Note Edge'de sağ tarafa konumlandırılan kavisli ekran sağ elini kullananlar için avantaj oluştururken sol elini kullananlar için anlamını bir nebzede olsa kaybetmekteydi.
shiftdelete
Etiketler : Edge , galaxy edge , Galaxy S6 , Note Edge , S6 , samsung
7088
Bu haberler ilginizi çekebilir