Galaxy S5 ve Galaxy S6 Karşı Karşıya

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S6 ve Galaxy S5 karşı karşıya geldi. Karşılaştırmanın detayları haberimizde.
31 Mart 2015 22:48
Galaxy S5 ve Galaxy S6 Karşı Karşıya
Samsung Mart ayının başında düzenlediği bir etkinlik ile yeni amiral gemi modelini tüm dünyaya resmen duyurdu. Tasarımı ve donanımı ile büyük bir kesimden tam not alan cihaz, yakında tüm dünyada satışa çıkacak.
 
 
Bu tarihin yaklaşmasıyla beraber Samsung reklam çalışmalarına hız verdi. Bu bağlamda Güney Koreli üretici resmi blog sayfası üzerinde, eski amiral gemi modeli Galaxy S5 ve yeni amiral gemi modeli Galaxy S6'yı karşılaştıran bir infografik yayınladı.
 
 
Biraz yüzeysel bir karşılaştırma olan bu infografikte ayrıca Galaxy S5'in su geçirmez özelliğinden, değiştirilebilir bataryadan ve microSD kart desteğinden hiç bahsedilmemiş.
 
10 Nisan tarihinde Türkiye'de dahil olmak üzere tam 20 ülkede satışa sunulacak akıllı telefonun fiyatı ise rakiplerine kıyasla avantajlı. Samsung'un açıkladığı resmi fiyata göre 2.499 TL fiyat etiketine sahip olan Galaxy S6'nın haricinde Galaxy S6 Edge ise 2.999 TL fiyat etiketine sahip olacak.
 
Samsung'un bir önceki amiral gemi modeli Galaxy S5'in ilk satış fiyatı ise 2.200 TL civarında iken şimdi ise ülkemizde 1.700 - 1.800 TL seviyesinde.
shiftdelete
769333
Bu haberler ilginizi çekebilir