Galaxy S Edge'i Netleştiren Patent

Galaxy S Edge'i netleştiren patent! Samsung'un önümüzdeki günlerde duyurmaya hazırlandığı Galaxy S6'nın kavisli ekrana sahip bir versiyonu Galaxy S Edge'e ait bir patent ortaya çıktı.
02 Şubat 2015 22:02
Galaxy S Edgei Netleştiren Patent
Samsung, IFA 2014 fuarında resmiyet kazandırdığı kavisli ekrana sahip akıllı telefonu Galaxy Note Edge ile gördüğü ilgiden memnun gözüküyor. Zira firma modeli geliştirme konusunda çalışmalara son hız devam ediyor.
 
 
Konuyla ilgili olarak zaten halihazırda bir süredir gündemde olan Galaxy S6'nin kavisli ekrana sahip versiyonu oldukça merak ediliyordu.  Bugün ortaya çıkan bir patent ise merakları bir nebze olsun dindirdi diyebiliriz.
 
 
Galaxy S Edge ismi ile geleceği iddia edilen telefonun, patentlere göre her iki kenarında da arka tarafa kadar uzanan kavisli ekran yer alıyor. Ayrıca, patentteki resimlere göre, telefonu arka yüzeyinden de kavisli ekranlar sayesinde kullanmak mümkün olacak.
 
Kullanım açısından arka tarafa kadar uzanan kavisli ekranlara bazı zorluklar çıkarabilecek olsa da üretici firma Samsung'un bu konuda çeşitli çalışmalar yaparak bu zorlukların önüne geçecektir diye düşünüyoruz.
 
 
Cihazın üst tarafında ise ne olduğu belirtilmeyen bir panel mevcut. Bunun haricinde tasarımda göze çarpan en büyük değişiklik ise eve dönüş butonunun kaldırılması. Elbette bu görseller cihazın bu şekilde olacağına dair kesin bilgiler değil, bunu da belirtmekte fayda var.
shiftdelete
720916
Bu haberler ilginizi çekebilir