Galaxy Note 9 Üzecek!

Bu yıl çıkacak olan Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy Note 9, bekleyenlerini üzecek.
13 Şubat 2018 18:25
Galaxy Note 9 Üzecek!
Galaxy Note 9 ekrandan parmak izi okumayacak!
 
Maalesef, Samsung’un henüz Note 9 modeline ekrandan parmak izi okuma özelliği ekleyemeye hazır olmadığı söyleniyor. Kore medyası, bu biyometrik özelliğin eski usul bir şekilde cihazın arka tarafına ve kameranın altına yerleştirileceğini ifade etmiş durumda.
 
 
Ekrandan parmak izi okuma bazı üreticiler tarafından kullanılmaya başlanmış durumda. Bu konuda başı Vivo X20 Plus UD modeli çekiyor. Samsung ise kavisli Sonsuz Ekran tasarımına bu teknolojiyi yerleştirmek için bazı sıkıntıları aşmakla meşgul. Bu türdeki optik okuyucunun ekran altına yerleştirilmesi sonucunda OLED ekranın yarı transparan yapısının verimlilik anlamında sorunlar çıkartacağı belirtiliyor. Diğer taraftan kapasitif türde bir okuyucunun nispeten daha şeffaf olabileceği ancak ekranın üzerine monte edilmesi gerektiği ve bunun da dayanıklılık sorunlarına yol açacağı düşünülmekte.
 
 
Son olarak, ultrasonik parmak izi tarayıcının ise ekran içi kullanım için en uygun yöntem olduğu vurgulanıyor. Ancak bu teknolojinin Haziran ayında seri üretimine başlanacak Note 9 için kullanılmaya yetişmeyeceği ve maliyetli olduğu paylaşılıyor. Ayrıca, arka tarafa yerleştirilecek bir tarayıcıya göre, çok sayıda üretimin zorlayıcı olduğu da bilgiler arasında.
 
Beklentilerin ekrandan parmak izi okumanın en erken Galaxy S10 modeli ile sunulacağı yönünde olduğunu da not olarak düşelim.
 
shiftdelete
482931
Bu haberler ilginizi çekebilir