Galaxy Note 5 Hakkında Yeni Sızıntı

Samsung'un yeni amiral gemisi modeli olacak olan Galaxy Note 5'in özellikleri hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı. Detaylar bu haberde!
09 Temmuz 2015 14:27
Galaxy Note 5 Hakkında Yeni Sızıntı
Samsung'un en çok satan serilerinden biri olan Note'un yeni modeline ait ilk sızıntılar gelmeye başladı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde yaşanan sızıntıda Samsung Galaxy Note 5 için hazırlanan render görüntüleri su yüzüne çıkmıştı.
 
 
Samsung Galaxy Note 5 Özellikleri
 
Bugün ortaya çıkan sızıntıda ise Samsung Galaxy Note 5 özellikleri kısmen de olsa netlik kazanmış oldu. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Samsung Galaxy Note 5'te 5.67 inçlik QHD Super AMOLED ekran bulunacakmış. Son derece zarif hatlara sahip olacağı belirtilen telefonun, çerçeve kısmı olabildiğince daraltılarak, ekran alanının genişletilmesi hedeflenilmiş.
 
Son dönemde özellikle amiral gemilerinde kendi ürettiği işlemcileri tercih eden Samsung, Galaxy Note 5'te de bu geleneği bozmayacak. Sızdırılan bilgilere göre Galaxy Note 5 gücünü Exynos 7422 SoC'den alacak. Bu işlemci, Galaxy S6'da kullanılan 7420 ile aynı karakteristik özelliklere sahip olmakla birlikte daha seri bir performans gösterecek.
 
 
4100 mAh'lik bir bataryadan beslenecek olan Galaxy Note 5'te, Samsung'un yeni jenerasyonda tercih etmediği açılabilir arka kapak ve değiştirilebilir batarya opsiyonları yer almayacak.
 
32 GB, 64 GB ve 128 GB'lık üç farklı modelde piyasaya sürülmesi beklenilen Galaxy Note 5'te microSD kart desteği de yer bulunmayacak. 
 
Galaxy Note 5'in çıkmasına çok uzun bir süre olduğundan, daha bir çok sızıntının yaşanacağını söyleyebiliriz.
shiftdelete
399512
Bu haberler ilginizi çekebilir