Galaxy Note 4’ler Defolu Çıktı!

Samsung’un ilgi çekici akıllı telefonu Galaxy Note 4’ün satışları Güney Kore’de başladı. Cihazda üretim hatası olduğuna dair haberler ise hızlı bir şekilde yayılıyor. Kısacası ilk parti Galaxy Note 4’ler Defolu Çıktı!
30 Eylül 2014 21:44
Galaxy Note 4ler Defolu Çıktı!
Samsung’un yeni phableti Galaxy Note 4’ün satışları, şirketin evi Güney Kore’de başladı. Akıllı telefonun ilk söylenen tarihten daha önce satışa çıkması bazı cihazların üretiminde sorun çıkartmış gibi gözüküyor. Güney Kore’den gelen ilk haberlere göre bazı Galaxy Note 4’lerin ekranı ile çerçevesi arasında hatırı sayılır büyüklükte bir açıklık var.
 
Ekran ile çerçeve arasına 2 adet kağıt ya da bir kartvizit sığabilecek kadar açıklık bulunduğu iddiaları fotoğraflar ile destekleniyor. Sorunun her cihazda bulunmadığının ancak şimdiye kadar bir kaç Galaxy Note 4’ün sorunlu çıktığının altını çizelim.
 
Ayrıca benzer sorun, siyah renkli Galaxy Note 3 modellerinde de bulunuyordu.
 
 
Büyük sorunlara yol açabilir
 
Yaklaşık 1 mm genişliğindeki bu açıklık, binlerce lira verilerek alınan cihazın içerisine rahatlıkla su ya da toz kaçmasına ve cihazın çalışmaz hale gelmesine sebep olabilir. Bu bir üretim hatası olmayabilir. Fabrika bilerek açıklık bırakmış da olabilir. Fakat bunun da sebebinin açıklanması gerekiyor.
 
Bakalım ilerleyen günlerde hatalı üretilmiş Galaxy Note 4’ler ile karşılaşacak mıyız? 
shifdelete
686964
Bu haberler ilginizi çekebilir