Galaxy Note 4 İlk Ay Ne Kadar Satışları

Samsung Galaxy Note 4’ün dünya genelini kapsayan ilk ay sonu, satış rakamları açıklandı. Rakamlar, Galaxy Note 3’ün ilk ay satışlarının altında kalırken Note 2'yi geride bıraktı. İşte Galaxy Note 4 İlk Ay Ne Kadar Satışları
25 Ekim 2014 13:29
Galaxy Note 4 İlk Ay Ne Kadar Satışları
Samsung’un ünlü phablet serisi Note’un en yeni versiyonu geçtiğimiz Eylül ayında tanıtılırken, belli başlı pazarlarda da yine ay içinde yer almaya başladı. Cihazla ilgili çeşitli eleştiriler gelirken övgüler çok daha yoğundu. Apple’ın iPhone 6 Plus modeli de yine rekabet düzeyine farklı bir boyut getiriyordu.
 
 
Ve Samsung Galaxy Note 4’ün ilk ayında kaç milyon adet sattığı, dünya genelinde satışa çıktığı pazarları kapsayacak şekilde ortaya çıktı.
 
Galaxy Note 4’ün birinci ayının sonunda 4 milyon 500 bin ünite sattığı açıklandı. Satışların çoğu Kore ve Çin’de gerçekleşirken ilgili rakam, şirketin 2013 yılındaki Galaxy Note 3 modelinin ilk ay satışlarının altında kalıyordu. Note 3’ün ilk ayında satış başarısı 5 milyon üniteydi.
 
 
iPhone 6 Plus faktörü
 
Galaxy Note 3’ün 5 milyon adetlik satışı, Note 4’ün 500 bin adet daha az sattığı anlamına gelirken bu sonucun altında yatan nedenlerin başında, şirketin aynı dönem içinde bir diğer premium akıllı telefon modeli Galaxy Alpha’yı tanıtması ve Apple’ın iPhone 6 Plus modelini duyurması gelebilir.
 
Galaxy Note 2 iki ay içinde 5 milyon satarken, ilk Galaxy Note ise 5 milyon adetlik satış sınırını piyasaya çıktıktan 5 ay sonra aşmıştı.
shiftdelete
59237
Bu haberler ilginizi çekebilir