Galaxy Note 3'e Android Lollipop Sızıntısı

Galaxy Note 3'e Android Lollipop Sızıntısı ... Samsung'un 2013 yılında tanıttığı amiral gemisi Galaxy Note 3 için Android 5.0 Lollipop güncellemesinin son sürümü ise internete sızdı.
04 Ocak 2015 21:54
Galaxy Note 3e Android Lollipop Sızıntısı
Android 5.0 Lollipop güncellemeleriyle ilgili çok haber yaptık ve paylaştık. Güncellemelerin hangi telefona çıkıp çıkmayacağı, ne zaman çıkacağı, çıktıysa hangi bölgede çıktığı ve ülkemize ne zaman geleceği gibi pek çok sorulara cevap aradık.
 
Samsung açıklamalarının gerisinde kaldı
 
Samsung'un yaptığı açıklamalara göre 2014 yılı içerisinde Galaxy Note 4 ve Galaxy S5 modelleri Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacaktı.
 
 
Fakat bu cihazlardan sadece Galaxy S5 güncellemeyi aldı. O da başta ülkemiz gibi pek çok ülkedeki modellere gelmedi. Fakat orjinal S5 ROM'unu aşağıdaki makalemizden indirip, telefonunuza yükleyebiliyorsunuz.
 
Galaxy Note 4 ise 2014'te güncellemeyi göremedi. Şubat aynıda Galaxy Note 3 ve Galaxy S4'e güncellemeleri yollaması beklenen Samsung'un, bu modelleri zamanında güncelleyip güncellemeyeceği ise merak konusu.
 
Galaxy Note 3 için Android 5.0 Lollipop sızdırıldı
 
Daha önce Note 3 için bir tane erken sürüm ROM ve pek çok video sızdırılmıştı. Snapdragon 800 işlemcili SM-N9005 sürümü için XDA forumundaki ekipler tarafından sızdırılan 1.1 GB'lık ROM, yayınlanacak güncellemeye en yakın sürüm olarak nitelendiriliyor. Bu ROM'da yapılan testler başarıyla geçtiğinde güncellemeler dağıtılacak.
 
Galaxy Note 4'teki yeni TouchWiz arayüzünü alacak olan Note 3, yenilenen TouchWiz'in hızını arkasına alarak esas gücünü daha belirgin bir şekilde gösterebilecek.
 
Türkiye'de resmi olarak satılan Exynos işlemcili Note 3'lere bu güncelleme yüklenmiyor. Fakat paralel ithalatla alınan Snapdragon 800 işlemcili Note 3 modellerine buradaki yazılımı Odin üzerinden yükleyebilirsiniz. 
shiftdelete
112672
Bu haberler ilginizi çekebilir