Galaxy Note 3 Lollipop Güncellemesi Çıktı

Galaxy Note 3 Lollipop güncellemesi çıktı ... Samsung'un en iyi akıllı telefon modellerinden biri olan Galaxy Note 3, Note 4 modelinden önce Android 5.0 güncellemesini almaya başladı.
28 Ocak 2015 17:06
Galaxy Note 3 Lollipop Güncellemesi Çıktı
Uzun zamandır pek çok üreticinin üzerinde çalışmalarını südürdüğü Android 5.0 güncellemesi, yayılmaya devam ediyor. Daha önceden pek çok markanın üst seviye modellerine gelen güncelleme, Samsung modellerine de çok geçmeden ulaşıyor.
 
 
Samsung'un ilk olarak amiral gemisi modeli Galaxy S5 için yayınladığı Android 5.0 Lollipop güncellemesi, şimdi de geçtiğimiz yılın en iyi telefonlarından biri olan Galaxy Note 3 için yayınlandı. Bugün itibariyle Rusya'da dağıtımına başlanan güncelleme, Galaxy S5'e gelen Android 5.0'ın tüm yeniliklerinin yanı sıra performans artışını da getiriyor.
 
Peki ya Note 4 için Lollipop güncellemesi ne zaman?
 
Güncellemenin şaşırtıcı olan kısmı ise, Note 4'den önce Note 3'e gelmesi oldu. Fakat, Note 4'te yaşandığı tahmin edilen birkaç hatanın güncellemeyi geciktirdiği ve Galaxy Note 4 için Android 5.0 güncellemesinin önümüzdeki günlerde yayınlanacağı tahmin ediliyor.
 
Ayrıca Note 4'ün dışında Galaxy S4 ve Note 2 modelleri için de Android 5.0 çalışmalarının devam ettiğini biliyoruz. Bu modeller için yayınlanacak Android 5.0 güncellemesinin ise önümüzdeki birkaç hafta içinde gelmesi bekleniyor.
 
Türkiye'deki Note 3'lere uyar mı?
 
Rusya'da satışa sunulan Galaxy Note 3 sürümü, Türkiye'dekiyle aynı işlemciyi kullanıyor. Exynos 5 Octa işlemcili bu modellere çıkan ROM'lar, Türkiye'deki cihazlara da ODIN üzerinden yüklenebilir.
shiftdelete
170906
Bu haberler ilginizi çekebilir