Galaxy Alpha Serisine Lollipop Müjdesi Geldi!

Samsung, şık akıllı telefon serisi Galaxy Alpha için Android 5.0 Lollipop müjdesi geldi. Kaynağı Sammobile olan haberin detayları burada!
27 Nisan 2015 21:36
Galaxy Alpha Serisine Lollipop Müjdesi Geldi!
Tasarım açısından adeta Samsung'un büyük değişimini simgeleyen Samsung Galaxy Alpha nihayet Android Lollipop'a kavuşuyor. Geçtiğimiz hafta Galaxy A3 için Lollipop'u yayınlayan Samsung, Galaxy Alpha (SM-G850) için Lollipop'u yayınladı.
 
 
Sammobile tarafından yapılan habere göre güncelleme, Güney Kore'de OTA ve Kies üstünden yayınlandı. Galaxy Alpha, bu güncelleme ile Android 5.0.2 sürümüne kavuşmuş oldu. Gelen güncelleme sayesinde materyal dizayna geçiş yapan cihaz, Lollipop ile performans artışı, stabilite ve pil ömründe artış gibi iyileştirmeler de yaşayacak.
 
Güney Kore'de Yayınlandı
 
İlk olarak sadece Güney Kore için yayınlanan güncelleme, kısa zaman içerisinde tüm Dünyaya yayılacaktır. Samsung'un politikası gereği güncellemenin ilk olarak Güney Kore'de çıkması bir gelenek haline geldi fakat güzel olan güncellemenin ilk çıkışının ardından kısa süre içinde tüm Dünyaya ulaşması.
 
Samsung'un ara model de sayılabilecek cihazlarına bile Android 5.0 Lollipop vermesi, Android ekosisteminin güncelleme konusundaki gelişimi ve için çok doğru bir hamle.
shiftdelete
993463
Bu haberler ilginizi çekebilir