Galaxy A Serisine Android 5.1 Gelecek Mi?

Samsung'un metal kasalı Galaxy A serisi modellerine Android 5.1 Lollipop güncellemesi gelecek mi? Güncelleme ile ilgili detaylar haberimizde.
21 Mart 2015 22:05
Galaxy A Serisine Android 5.1 Gelecek Mi?
Samsung'un çok sayıda telefon ürettiği ve bunların büyük kısmına güncelleme vermediği uzun zamandır biliniyor.
 
Özellikle Galaxy Grand, Galaxy Core, Galaxy Ace gibi giriş ve orta seviye Samsung modelleri bu durumdan nasibini alan telefonlar arasında gösterilebilir.
 
 
Ayrıca ek olarak Galaxy Camera, Galaxy S4 Zoom, Galaxy S4 Active, Galaxy S5 Active, Galaxy K Zoom, Galaxy Alpha gibi modellerin de güncelleme alıp almayacakları belli değil.
 
2014 yılı sonlarında yapılan açıklamalar, Samsung'un farklı bir yapıya bürüneceğini gösteriyordu. Zira söylenenlere göre Samsung artık daha az cihaz duyuracak ve tüm modellerine daha fazla destek verebilecekti.
 
Pek çok yeni telefon duyuruldu
Ancak Samsung, Galaxy A3, A5, A7, Galaxy E5, E7 ve daha pek çok model tanıtarak, beklentileri kısmen boşa çıkarmış gibi görünse de, aslında bu modellere Android 5.0 Lollipop güncellemesini yayınlayacağını açıklamıştı.
 
Android 5.0 Lollipop'un duyurulmasından sonra uzun süre geçti ve şimdi de Android 5.1 duyuruldu. Yeni sürüm duyurulunca da hemen akıllara "Samsung bu modellere Android 5.1 güncellemesini verecek mi?" sorusu geldi.
 
Android 5.1 gelmeyebilir
SamMobile kaynaklarının bugün paylaştığı bilgilere göre Samsung Galaxy A serisi modellerinin Android 5.1 güncelleme çalışmaları henüz başlamamış. Ayrıca Samsung cephesine yöneltilen "Güncelleme gelecek mi?" şeklindeki sorular da, yanıtsız kalmış.
 
Şu an için Samsung'un Galaxy A serisine Android 5.1 güncellemesini verip vermeyeceği bilinmiyor. Ancak iddialar, güncellemenin gelmeyeceği yönünde.
 
Ek olarak Note 2 modelinin güncelleme çalışmalarının hiç başlamamış olduğu da iddia ediliyor. Zira uzun süre önce gelen güncelleme bilgisi sonrası, güncellemeye yönelik hiçbir yeni bilgi gelmedi. Şu an için güncellemenin ertelendiği ya da iptal olmuş olabileceği konuşuluyor.
shiftdelete
752344
Bu haberler ilginizi çekebilir