Force Touch'ın iPhone 6s'e Ne Getirisi Olacak?

Apple'ın Eylül ayında çıkaracağı yeni akıllı telefonu iPhone 6s 'de kullanılması beklenen Force Touch özelliğinin ne gibi getirileri olacak? Sorunun cevabı haberimizde ki videoda!
06 Ağustos 2015 11:26
Force Touchın iPhone 6se Ne Getirisi Olacak?
Apple, akıllı saati Apple Watch ile Force Touch özelliğini tanıtmıştı. Firma daha sonra bu özelliğini MacBook modellerine de taşıdı. Dokunma şiddetine göre farklı işlemleri yerine getiren Force Touch, özellikle ekran boyutu küçük olan Apple Watch'da büyük kolaylık sağlıyor. Apple'ın bu özelliğini iPhone 6s modeli ile mobil platformlara da taşıyacağı uzun süredir konuşuluyordu.
 
 
iPhone 6s, Force Touch ile Gelebilir
 
iPhone 6s modelinde kullanılma ihtimali çok yüksek olan Force Touch için geçtiğimiz haftalarda farklı sızıntılar ortaya çıkmıştı. Peki, Force Touch özelliği iPhone 6s'e ne gibi artılar sağlayacak? Bu sorunun cevabını kestirmek için henüz çok erken. Ancak yayınlanan yeni konsept videosu, Force Touch özelliğinin iPhone 6s'te nasıl kullanılacağına dair ipuçları veriyor.
 
Videoda kontrol merkezinde bulunan kısayollara şiddetli dokununca ilgili bölümün açıldığını görüyoruz. Tahminlerimize göre Force Touch, iPhone 6s modelinde; video oynatmada, fotoğraf çekmede ve ana ekranda yer alan uygulamalara şiddetli dokununca, uygulamanın atadığınız ilgili bölümüne direkt olarak yönlendirmede kullanılacak.
 
shiftdelete
592309
Bu haberler ilginizi çekebilir