Facebook, Kendi Müzik Uygulamasını Mı Çıkarıyor?

Son dönemlerde sıkça duyar olduğumuz çevrimiçi müzik hizmeti pazarına dişli bir rakip daha mı geliyor? Facebook, kendi çevrimiçi müzik servisi ile Apple ve Spotify’a rakip olabilir? Detaylar haberimizde...
05 Temmuz 2015 16:27
Facebook, Kendi Müzik Uygulamasını Mı Çıkarıyor?
Dijital müzik satın alma devrinin sonuna yaklaştığımızı hissediyoruz. Çevrimiçi müzik hizmetlerinin artması ve popülerleşmesi, kullanıcıları bu pazara doğru hızlıca itiyor. Spotify, Tidal ve Deezer gibi devlerden sonra Apple da Apple Music ile bu pazardaki yerini almıştı.
 
 
Facebook Müzik İşine Girebilir!
 
İyice zenginleşen çevrimiçi müzik piyasasına sosyal medya devi Facebook’un da adım atacağı söyleniyor. Oculus Rift ve WhatsApp girişimleri ile gündeme gelen Facebook, müzik sektöründe de boy göstermek istiyor.
 
Bu iddia Facebook’un; Sony Music, Universal Music ve Warner Music ile masaya oturmasından sonra ortaya atıldı. Müzik sektörünün devleri ile Facebook’un tek bir amaç yüzünden oturduğu onun da "Facebook Music" olduğu söyleniyor.
 
Tahminlere göre Facebook çevrimiçi müzik pazarına giriş yaparsa bunu kendi platformu üzerinden gerçekleştirecek. Yani Facebook Music için Facebook kullanmak zorunlu olacak. Facebook’un elindeki devasa kullanıcı kitlesini göz önünde bulunduracak olursak, Spotify ve Apple’ın soğuk terler dökeceğini söylemek yanlış olmaz.
 
shiftdelete
503994
Bu haberler ilginizi çekebilir