• Anasayfa
  • Uygulamalar
  • Facebook, Artırılmış Gerçeklik Çıkartmalarını Messenger'a Getirdi.

Facebook, Artırılmış Gerçeklik Çıkartmalarını Messenger'a Getirdi.

Facebook'un Dünya Efektleri adlı çıkartmaları Messenger'e getirdi.
14 Aralık 2017 17:31
Facebook, Artırılmış Gerçeklik Çıkartmalarını Messengera Getirdi.
Facebook, Snapchat'in genç kullanıcı kitlesini kendi tarafına çekmek için yeniliklere devam ediyor. Facebook, daha önce Snapchat'te gördüğümüz 3B artırılmış gerçeklik efektlerini Dünya Efektleri (World Effects) adıyla Messenger platformuna getirdi. 
 
Facebook, ilk artırılmış gerçeklik platformunu bundan sekiz ay önce F8 adını taşıyan geliştirici konferansında duyurmuştu. Kullanıcılar, Facebook Spaces ile üç boyutlu nesneler çizebilmenin  yanı sıra sanal gerçeklik formatında olmak üzere Facebook'ta fotoğraf veya video  paylaşabiliyor ya da Messenger videoyu kullanarak arkadaşlarıyla görüntülü arama  gerçekleştirebiliyordu.
 
 
Dünya Efektleri ile kullanıcılar, kamera çerçevesi içindeki fotoğraf ve videolara gerçek zamanlı, üç boyutlu nesneler ekleyebiliyor. Efektler arasında kalp, ok, üç boyutlu robot ve tek boynuzlu at bulunuyor. Çıkartmalar, kameraya bağlı değil, görüntüdeki nesneye bağlı olarak çalışıyor. 
 
Kullanımı da oldukça kolay. Messenger kamerasını açıp çekeceğiniz şeyi belirleyin. Daha sonra arttırılmış gerçeklik çıkartmasını kare üzerinde istediğiniz yere ekleyin.
 
Facebook Direktörü Ficus Kirkpatrick konuyla ilgili, "Biz, sanatçıların, yazılımcıların, markaların ve daha çok içerik üreticisinin büyüleyici AR deneyimleri tasarlamalarını ve paylaşmalarını istiyoruz. AR Studio’yu tüm üreticilere açarak AR’ı günlük hayatın bir parçası haline getirmeye yönelik adımlar atıyoruz" dedi.
milliyet
743549
Bu haberler ilginizi çekebilir