Face ID, Siri İle Nasıl Kapatılır?

Face ID‘yi telefona temas etmeden, Siri ile yapabileceğinizi biliyor muydunuz?
24 Aralık 2017 12:48
Face ID, Siri İle Nasıl Kapatılır?
Face ID Siri’ye komut vererek kapatılabilir!
 
Apple, OLED ekranlı yeni telefonu iPhone X ile birlikte Touch ID teknolojisinin yerine geçecek olan Face ID‘yi tanıttı. Şirktim Touch ID’ye göre çok daha güvenli diye lanse ettiği sistemi aşmak için profesyonel çalışmalar yapmak gerekiyor.
 
Yüz tanıma sistemini ayarlara girmeden iPhone X üzerindeki ses tuşlarına ve güç tuşuna aynı anda basılı tutularak devre dışı bırakmak mümkün.
 
 
Apple sistemin farklı senaryolara karşı temassız olarak devre dışı bırakılabilmesi gerekebileceğini düşünmüş. iPhone X’un çeşitli denetleme noktalarında polis tarafından incelenmek istenebileceği ya da telefonu arkadaşınıza verdiğinizde şifre girerek devre dışı bırakmak yerine uzaktan devre dışı bırakabilmek için Siri kullanılabileceği düşünülmüş.
 
Böyle durumlarda Siri’ye ” Hey Siri, kimin telefonu bu” demeniz yeterli. Bu komut Siri tarafından hemen tehlike çağrısı olarak algılanır ve Face ID devre dışı bırakılır. Yöntem Touch ID’li cihazlarda da çalışıyor. Yani Touch ID’yi de uzaktan kapatmak mümkün.
 
iPhone X’da sistemin tekrar çalışması için de “Hey Siri, elveda” komutunu vermeniz yeterli. Aynı komutu Touch ID’li cihazlara vererek Touch ID’nin tekrar devreye girmesini sağlayabilirsiniz.
 
 
shiftdelete
Etiketler : Apple , Face ID , iPhone X , OLED Ekran , Siri , touch id
273748
Bu haberler ilginizi çekebilir