Face ID ile Aile Satın Alımları Yapılamıyor!

Face ID‘nin, App Store ve iTunes Store’da yapılan aile satın alımlarında kullanılamadığı ortaya çıktı.
24 Aralık 2017 18:47
Face ID ile Aile Satın Alımları Yapılamıyor!
Face ID’ye aile satın alımı engeli
 
Apple’ın geçmiş telefonlarında kullandığı parmak izi sensörü olan Touch ID gibi, Face ID’nin de amacı sadece telefonunuzun kilidini açmak değil. 
 
Bu güvenlik teknolojileri sayesinde hem kredi kartınız ile ödeme yapabiliyor, hem de App Store ve iTunes Store’dan şifre girmeksizin uygulama satın alabiliyor ve indirebiliyorsunuz. 
 
 
Aynı zamanda evinizde çocuklarınıza aldığınız herhangi bir Apple ürünü bulunuyorsa, onların aldığı herhangi bir ücretli uygulama ve içerik kredi kartınızdan çekilmeden önce sizin onayınıza sunuluyor.
 
Lakin iPhone X kullanıcıları, bu yüz tanıma teknolojisinin yukarıda bahsettiğimiz aile satın alım sisteminde devreye girmediğini farketti. Kullanıcılar, aile satın alımı onayı için her seferinde şifre girmek zorunda olduklarını iletti.
 
Apple’ın destek sayfasında konu açan ve şikayetini dile getiren birçok kullanıcı, Face ID sistemini aile satın alımları için nasıl devreye sokacağını bulamamış. Aynı zamanda Apple, bu konuda herhangi bir destek içeriği de yayımlamamış.
 
Neden kullanılamadığına dair tahminler var
 
Face ID sisteminin kişisel satın alımlarda kullanılması mümkün iken, aile satın alımlarında kullanılamamasına dair bazı tahminler var.
 
 
Ars Technica’nın haberine göre; geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan, ebeveynine çok benzediği için onun telefonunu açabilen ve ikizlerin birbirlerinin telefonunu açabilmesi bu tahminlerden bazıları.
 
Bu arada, aile satın alımlarının Touch ID parmak izi sensörü vasıtasıyla gerçekleştirilebildiğini de ekleyelim.
 
 
 
shiftdelete
20754
Bu haberler ilginizi çekebilir