Eski iPad'ini Satmadan Önce Mutlaka Okumalısın!

Hepimiz biliyoruz ki Apple'ın her yeni ürünü bir önceki sürümü çöpe atmaya yetecek kadar gelişmiş ve kaliteli bunun farkındayız. Ancak, bunun acımasız bir pazarlama politikası olduğunu aklımızın bir köşesinde tutmalıyız ve hali hazırda bir ton para döktüğümüz eski model iPad'imizden mümkün olduğunca çok fayda sağlamanın yollarını bulmalıyız. İşte tam da bu yüzden eski iPad'ini satmadan önce bu yazıyı mutlaka okumalısın! Karşınızda eski iPadlerinizi kullanabileceğiniz farklı alanlar.
17 Şubat 2015 00:13
Eski iPadini Satmadan Önce Mutlaka Okumalısın!
Her ne kadar yenisi de çıksa, Apple ürünlerinin ekonomik değerini koruduğu bir gerçek. Bu sebeple eski cihazlarımızı elden çıkarmak pekte mantıksız bir karar değil, ancak ve ancak bu cihazların hala mükemmel bir şekilde çalıştığını ve performans olarak piyasada ki birçok cihazdan da iyi olduğunu bilmemize rağmen elimizdekini satıp üst modeli almanın biraz da şekilcilik olduğunu kabul etmemiz lazım...
 
 
Gelelim yazımızın asıl amacına, bu yazıyı eski iPad'ini satmadan önce mutlaka okumalısın! Çünkü bu yazımızda, satmaya karar verdiğiniz, atmaya kıyamadığınız, bunu başka nerde kullansam dediğiniz iPad'ler için alternetif kullanım alanlarını sizlerle paylaştık.
İşte iPad'iniz için farklı kullanım alanları;
 
1. Müzik Seti Olarak Kullanın
 
Apple cihazlarının diğer özelliklerinin yanı sıra, harika müzik çalar da olduğunu zaten biliyoruz. Peki, hali hazırda kullanmadığınız iPad'inizi düzgün bir ses sistemine bağladığınızda alacağınız ses deneyimini, başka bir müzik seti ile elde etmek için tonla para harcamaya ne gerek var? Bağlayın iPad'i ses sistemine! Böylelikle, tüm albümlerinizin bir arada olduğu, Wi-Fi bağlantısı olan, kocaman ve dokunmatik ekranlı bir müzik setine sahip olacaksınız...
 
2.Güvenlik Sistemi
 
Eski iPad'inizi bir güvenlik sistemi olarak kullanmak da mümkün. AtHome Camera Free veya benzer bir uygulama ile iPad'inizi bir güvenlik kamerasına dönüştürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey iPad izlemek istediğiniz bölgeye sabitlemek, böylelikle bölgede ki herhangi bir hareketlilik size bildirim olarak geri dönecektir.
 
3. Müzik Uygulamaları
 
Eğer müzikle ilgileniyorsan, iPad'ini tam bir müzik aracına dönüştürebilirsin. Binlerce seçenek arasından istediğin piano, gitar, davul uygulamasını indirebilirsin. Hatta GarageBand uygulamasını kullanarak neredeyse profesyonel düzeyde kayıtlar bile oluşturabilirsin. Bu arada unutmadan eğer gitar çalıyorsan iPad'ini bir amfi olarak da kullanman mümkün, hemde bir sürü pedal seçeneğiyle...
 
4. Yeni Bir Saat
 
Saat deyip geçmeyelim, saat güzel bir aksesuar ve hatırlatıcıdır, ayrıca dekoratif bir tamamlayıcı olarak da kullanılabilir. Üstüne üstlük saat olarak bir iPad kullanmak, hem dekoratif hemde yaratıcı bir tercih olacaktır. Hemen bir sürü havalı saat uygulamasından birini seçip iPad'inizi bir saate dönüştürün. Sıkıldıkça saat değiştirmektense, uygulama değiştirmek daha kârlı bir hareket olacaktır.
 
5. Çocuklarınıza Hediye Edin
 
Miyadı dolmuş bir iPad'i satmak size maddi anlamda çok büyük bir getiri sağlamayacaktır. Ancak çocuğunuza hediye edeceğiniz bir iPad, emin olun ki, sizi o evin süper kahramanı yapacaktır. Hem üç kuruş için çocukları üzmeye değer mi? Ver iPad'i çocuğuna gitsin.
 
6. Kumanda Olarak Kullanın
 
Birçok televizyon üreticisinin iOS uyumlu kumanda uygulaması mevcut, bu uygulamalar sayesinde cihazınızı basit bir kumanda gibi kullanmaktan daha çok, bir multimedya cihazına dönüştürüyorsunuz. Sadece kanal değiştirmek size yetmiyorsa, iPad'inizi televizyon üzerinden video ve resim görüntülemenize olanak sağlayan üstün teknoloji bir kumandaya dönüştürebilirsiniz. Tabi uygulamaların dışında diğer seçenekler olarak, S-Video, VGA kablosu veya Apple TV de iş görecektir.
 
7. Arabanızda Kullanın
 
Eski iPad'inizi arabanızda kullanmak gerçekten çok mantıklı bir fikir olabilir. Trafikte iPad ne işime yarar demeyin! İşte arabanızda ki iPad'in size ne gibi avantajlar sağlayabileceğine dair bir kaç örnek;
-Navigasyon cihazı olarak kullanılabilirsiniz.
-Mesajlaşma sistemi olarak  kullanabilirsiniz. 
-Çocuklarınızı oyalamak için yada sıkıldığınızda birşeyler izlemek için kullanabilirsiniz ama sakın bunu kırmızı ışıkta veya trafikte yapmaya kalkışmayın!
 
540897
Bu haberler ilginizi çekebilir