En İyi Touch ID iPhone 6'da

Apple’ın bir süredir satışta olan akıllı telefonu iPhone 6’nın parmak izi okuyucusu Touch ID’nin önceki sürüme oranla daha güvenli olduğu anlaşıldı. Dolayısıyla En İyi Touch ID iPhone 6'da diyebiliriz.
29 Eylül 2014 11:48
En İyi Touch ID iPhone 6da
Bu aralar teknoloji dünyasının en çok konuştuğu telefon olan iPhone 6’ya bir takım testler yapılmaya devam ediliyor. Cihazın her türlü özelliği anlamamıza yarayan ve bazı durumlarda abartılan bu testlerden bir yenisi de, iPhone 6’nın parmak izi okuyucusu Touch ID’ye yapıldı.
 
Geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 5S’nin parmak izi okuyucusunu kolayca kandırmayı başaran Marc Rogers, benzer işlemleri iPhone 6’da da yaptı ama bu hiç kolay olmadı. Rogers’ın söylediğine göre saatler süren bu işlem, sabır, yetenek ve mükemmel bir parmak izi kopyası istiyor. 
 
 
Daha akıllı bir sensör
 
iPhone 6’nın Touch ID’si muhtemelen Apple Pay başta olmak üzere çeşitli ödeme sistemlerinin güvenliğini sağlamak için geliştirilmiş. Parmak izinin daha yüksek çözünürlüklü görüntüsüne erişen ve bu görüntü üzerinden işlem yapan yeni sensörü kandırmak, gerçekten çok zor. Parmak izi kopyası yeterince iyi çıkartılamamışsa Touch ID bunu algılamıyor ve tabiki iPhone 6’nın güvende kalmasını sağlıyor.
shifdelete
46031
Bu haberler ilginizi çekebilir