Ekrandan Parmak İzi Okuyuculu Telefon Tanıtıldı!

Ekrandan parmak izi okuyabilen ilk telefon Vivo, CES 2018'de tanıtıldı. İşte detaylar...
11 Ocak 2018 09:33
Ekrandan Parmak İzi Okuyuculu Telefon Tanıtıldı!
Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2018'de Vivo, Synaptics'in Clear ID ekran altı parmak izi tarayıcısı özellikli ilk telefonunu gösterdi. Akıllı telefonun adı ve özellikleri bilinmiyor. Bununla birlikte, Vivo'nun üst düzey başkan yardımcısı Alex Feng, akıllı telefonun bu yılın başında açıklanacağını doğruladı. Bu nedenle akıllı telefonun Şubat ayında İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2018'da duyurulabileceği tahmin ediliyor. Aşağıda, ekranda parmak izi okuyucu bulunan, efsanevi Vivo telefonun görüntüleri bulunmaktadır. Şirket telefon ile ilgili bir basın duyurusu yapmış ancak henüz görüntülerini görmemiştik.
 
 
Gizemli telefon bir OLED ekrana sahip ve parmak izi tarayıcı, OLED panelinin üzerine uzanan cam tabakası arasına yerleştiriliyor. Parmak izi tarayıcının bulunduğu ekran alanında parmak dokunulduğunda parmak izi işareti otomatik olarak OLED panelinde yanar.
 
 
Telefonun yakın zamanda Çin'de sertifikalandırılmış Vivo X20 Plus'ın değiştirilmiş bir baskısı olabileceği düşünülüyor. Dahası, yukarıdaki resimler ayrıca akıllı telefonun arka tarafa monte edilmiş parmak izi tarayıcısı olmasına rağmen Vivo X20 Plus'ı andırıyor olduğunu gösteriyor. Parmak izi tarayıcısının tepki hızı 0,6 ila 0,7 saniye olması ise endişe kaynağı gibi görünüyor. Bu hız iyi ama geleneksel parmak izi tarayıcısından biraz daha yavaş. Vivo, teknolojinin WeChat, AliPay vb. aracılığıyla ödemelerin doğrulanması için kullanılabilecek kadar gelişmiş olduğunu ve yanılma olasılığının 50.000 de bir olduğunu doğruladı.
 
teknolojioku
269669
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama